חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

איתור תחנות תדלוק שנמצא בהן דלק לא תקין – רשימה מלאה

על מנת להבטיח שצרכנים רוכשים דלק תקין אצל תחנת דלק תקינה, משרד האנרגיה מפרסם רשימה של תחנות תדלוק שנמצא בהן דלק לא תקין. פרסום נעשה לפי הוראות בעניין הפיקוח על איכות הדלק.

מטרת הכתבה לספק הסבר בנושא.

מהן תחנות תדלוק עם דלק לא תקין?

תחנות דלק בישראל חייבות לקיים התקשרות תקפה בינה לבין מעבדה מאושרת לצורך ביצוע בדיקות בעניין קביעת ההתאמה של דלק הנמכר בתחנה לדרישות לפי חוק בנושא.

כחלק מן ההתקשרות, נציג המעבדה המאושרת נדרש ליטול בכל שנה 6 דגימות דלק מכל תחנת תדלוק ולהעביר אותן לבדיקה למעבדה. הבדיקות נעשות לפי הוראות והנחיות מנהל מינהל הדלק במשרד האנרגיה, בהתאם למועדים ייעודיים לכך, ותוצאותיהן חייבות להיות מועברות ישירות למנהל מינהל הדלק.

דלק לא תקין הוא דלק שנמכר בתחנות תדלוק ולא עומד בדרישות הוראות החוק ובפרט הנחיות בדבר תקינות ואיכות הדלק. אם התגלה דלק כזה, והודעה נמסרה לבעל תחנת הדלק, הוא לא רשאי למכור דלק ממיכל המספק דלק למשאבה שלא עומד בדרישות אלו.

בהתאם להוראות החוק ועל מנת להבטיח כי צרכנים יוכלו לדעת זאת, משרד האנרגיה מפרסם רשימה של תחנות תדלוק בהן נמצא דלק לא תקין בבדיקות שבוצעו על ידי מעבדה מאושרת או בבדיקות שבוצעו לפי דרישת שוטר וכל אדם אחר שהוסמך לכך.

תחנת דלק שנכנסת לרשימה זו נשארת שם למשך 6 חודשים ("תקופת הרישום"). אם נעשתה עוד בדיקה בתקופה זו וגם אז נמצא דלק לא תקני, התחנה לא תימחק מן הרשימה לעניין הבדיקה הקודמת כל עוד לא הסתיימה התקופה של 6 חודשים נוספים לגבי הבדיקה הנוספת.

אם נמצא דלק לא תקין באותה תחנה בתוך 6 חודשים מסיום תקופת הרישום של הבדיקה הקודמת, יוחזר לרשימה רישום הבדיקה הקודמת לתקופה רישום נוספת של הבדיקה החדשה.

אוכלוסיית יעד – מי זכאי?

כל אדם בישראל זכאי לבדוק ולאתר תחנות דלק לא תקינות.

מימוש הזכאות

על מנת לאתר ולמצוא תחנות תדלוק שנמצא בהן דלק לא תקין, ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של משרד האנרגיה בקישור זה. ניתן לחפש ברשימה לפי שם התחנה או מיקומה.

מידע נוסף

  • תחנת הדלק תוכל לשוב למכור דלק רק לאחר שאותו מיכל רוקן ונוקה בהתאם להוראות המנהל, העביר את הדלק שרוקן לבית זיקוק, וקיבל אישור מהמנהל לשוב ולהשתמש באותו מיכל. אישור כאמור יינתן רק לאחר בדיקה נוספת של מעבדה, ומסירת אישור למנהל כי הדלק שנמצא הוא תקני.
  • מנהל מינהל התדלוק רשאי לא לכלול ברשימה זו תחנת תדלוק או למחוק אותה מהרשימה, אם הוכח לו כי בעל תחנת התדלוק עשה כל מה שביכולתו על מנת למנוע הימצאות דלק לא תקין בתחנה.

חקיקה ופסיקה

  • חוק הפעלת רכב (מנועים ודלק), תשכ"א-1960

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil