חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

ועדת הפנים אישרה: רישיון עובד זר בענף הסיעוד יוארך

תוכן עניינים להציג

ועדת הפנים אישרה לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק הפרטית של בחרתה כנסת יואב קיש (שעומד בראש הוועדה) לעניין הארכת רישיון לעובד זר בענף הסיעוד.

החוק הקיים היום, שתוקן ב-2011 מעניק סמכות לשר הפנים להאריך את שהות עובדי הסיעוד הזרים מעל התקופה המרבית על פי חוק שהיא 5 שנים ו-3 חודשים. כתוצאה מכך, הוגשו אלפי בקשות חריגות לועדה המייעצת להאכרת שהותם.

הזמן הנדרש לבדיקת כל בקשה לעומק היא רבה ולכן שר הפנים העניק באופן גורף אישור ל-9000 בקשות חריגות. ההשלכה של ריבוי הבקשות המאושרות הייתה שעובדים אלו נטשו מטופלים נכים קשים לטובת קשישים שאיתם העבודה קלה יותר.

התיקון לחוק היום נועד לצמצם את סמכות שר הפנים להארכת שהות עובד זר שסיים את תקופת העבודה המותרת למקרי הנכות הקשים ביותר: 188% או 100% ומעלה אצל נכי צה"ל (אלו 2 הקטגוריות עם הנכות הגבוהה ביותר).

לכ-40 אלף מהקשישים שיש היתר להעסקת עובד זר כאשר מספר הנכים בעל היתר זה עומד על 7000 בלבד. ועדת הפנים הקציבה למשרד הפנים 90 ימים להכנת התקנות.

עוד בנושא

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil