חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

אמזון פריים (Amazon Prime) – האם מועדון הלקוחות כדאי ואיך לפתוח חשבון?

ענקית המסחר האלקטרוני אמזון, מציעה מועדון לקוחות משלה שמציע הטבות והנחות משמעותיות למנויים, ושמו אמזון פריים (Amazon Prime). מדובר על שירות שכדאי לבחון ולבדוק למי הוא מתאים.

מי שמעוניין לדעת מהו המועדון, מי יכול להירשם, למי זה מתאים ואיך עושים זאת – הכתבה הזו עבורו.

מה זה אמזון פריים?

אמזון פריים (Amazon Prime) הוא מועדון הלקוחות של ענקית המסחר האלקטרוני אמזון. מדובר על מועדון שכולל בתוכו מעל 100 מיליון מנויים שנהנים מהטבות, משלוחים מהירים, הנחות ושירותים נוספים במסגרת המינוי.

אמזון פריים מציע משלוח מהיר ביותר לחברי המועדון של עד 48 שעות (2 ימי משלוח) בלבד ולעיתים הוא מגיע אף מהר יותר, תוך יום אחד או תוך כמה שעות בודדות. חברי המועדון כמובן מקבלים את המשלוח ללא תשלום נוסף.

חברי המועדון אף זכאים להירשם ולרכוש מוצרים שהם רק עבורם ולא לציבור הרחב, או שהם זכאים לרכוש אותם לפני כלל הציבור. בנוסף לכך, הם זכאים להנות ממבצעים שווים במהלך אמזון פריים דיי – יום קניות ייעודי לחברי המועדון בלבד.

זאת ועוד, במסגרת המועדון, המנויים יכולים להנות מסרטים, מוזיקה, ספרים ושירותים נוספים ללא עלות נוספת. מדובר על מדיה עשירת תכנים שעולים כסף מחוץ למועדון.

מי יכול להירשם לשירות אמזון פריים?

כל אחד שנוהג לקנות באמזון, שיש לו חשבון אמזון במדינה כלשהי – יכול להצטרף לשירות הפריים שלה. ההרשמה למועדון הפריים תקפה רק לגבי אותה מדינה / אתר ייעודי של אמזון. לכן, מי שרוכש באמזון העולמית וגם אמזון בריטניה, ורוצה להנות מהמועדון של שניהן – צריך לרכוש מינוי ב-2 האתרים הללו בנפרד.

חשוב לציין: המשלוחים מהירים חינם ניתנים רק לכתובת מגורים שנמצאת באותה מדינה ולכן תושבים בישראל לא יכולים (עדיין) לממש זאת.

יתרונות אמזון פריים (Amazon Prime)

אז כתוב מקודם בקצרה מה מקבלים חברי המועדון, הנה כל היתרונות וההטבות שמקבלים החברים במועדון הפריים של חברת אמזון:

1. משלוח

חברי המועדון נהנים ממשלוחים מהירים ליעדים רבים וכל זאת בחינם וללא תשלום נוסף. במקרים מסויימים אפשר לגשת לנקודת איסוף מסויימת כדי לקבל את המוצר.

למעשה, המשלוח המקסימלי מגיע עד יומיים (48 שעות) בלבד מרגע ההזמנה ועד לרגע שמקבלים את המוצר עד הבית. בערים ובמדינות מסויימות, המשלוחים יכולים להגיע תוך יום אחד בלבד, לעיתים גם באותו יום ויש משלוח מהיר במיוחד שמגיע תוך שעה – שעתיים בלבד מרגע ההזמנה!

בישראל זה עדיין לא תומך, אך במקרים רבים הדבר מקטין את המחיר של המשלוח.

2. מוצרים והנחות

חברי המועדון נהנים גם בעת רכישת מוצרים שונים. למעשה, חברי המועדון מקבלים עדיפות מסויימת ברכישת מוצרים שונים הניתנים בהנחות או מוצרים שלפני השקה – לעיתים מקבלים אפשרות לרכישה של חצי שעה לפני כולם ולעיתים לקבל מוצרים שאחרים לא יכולים לרכוש.

בנוסף לכך, החברים במועדון זכאים להנות מיום קניות מיוחד שנקרא "אמזון פריים דיי" שבו אפשר לרכוש מוצרים ושירותים שונים בהנחות משמעותיות. יום זה חל בד"כ במהלך חודש יולי.

3. שירותי תוכן וסטרימינג

חברי מועדון אמזון פריים יכולים להנות גם משירותי סטרימינג שונים שמציעה חברת אמזון. מדובר על כמה שירותים: אחד השירותים הוא אמזון פריים וידאו, זהו שירות שמציע צפייה ללא הגבלה בספריית סרטים וסדרות שונות על גבי טלויזיה, טלפון נייד, טאבלט או מחשב. כמו גם, אפשר להוריד אותם לצפייה ללא אינטרנט.

שירות נוסף הוא אמזון מיוזיק, שהו שירות שמאפשר שמיעה של שירים ומוזיקה ללא פרסומות על גבי מכשירים ניידים, רמקול חכם או מחשב. אפשר גם להוריד לשמיעה ללא אינטרנט. שירות אחר הוא טוויץ', זהו מנוי חודשי חינם של צפיה בערוצי משחקים אונליין, הסברים והדרכות ועוד.

לא רק צפייה ושמיעה, אמזון מציעה גם שירותי קריאת תכנים של ספרים אלקטרוניים בקינדל (Kindle), מגזינים, קומיקס, אודיו בוק (ספר שמע) ועוד.

4. הטבות אחרות

מדי פעם אמזון מוסיפה עוד שירותים וכלים שונים שמציעים הטבות והנחות לחברי המועדון. כך למשל, אמזון פוטוס הוא שירות של אחסון בענן קבצי תמונות וכל זאת ללא הגבלה (כמו גוגל פוטוס / דרייב, איי קלאוד וכד').

כמו כן, אמזון מציעה החזר על רכישות של מוצרי מזון שונים, הטבות שונות של אלקסה (סייעת קולית) ועוד.

מחיר אמזון פריים – כמה זה עולה?

מועדון הפריים של אמזון עולה כסף והוא לא חינם. יחד עם זאת, הוא ללא התחייבות כך שאפשר לבטל בעל עת, אפשר לקבל 30 ימי התנסות חינם ואפשר לקבל הנחה על רכישה של חבילה שנתית במקום תשלום חודשי.

הנה המחירים של אתרי האמזון השונים:

אתרמחיר מנוי חודשימחיר מנוי שנתיהערות
אמזון.קום12.99$ (דולר)119$30 ימי ניסיון חינם.
ללא התחייבות.
אמזון אנגליה7.99£ (פאונד)79£30 ימי ניסיון חינם.
ללא התחייבות.
אמזון גרמניה7.99€ (אירו)69€30 ימי ניסיון חינם.
ללא התחייבות.
מחירי אמזון פריים

בנוסף לכך, אמזון מציעה הנחות לסטודנטים ולמחזיקי כרטיסי אשראי או תוכניות ממשליות שונות במדינה בה היא פועלת.

איך להצטרף לשירות אמזון פריים?

הצטרפות לשירות אמזון פריים היא פשוטה. לפני הכל, חשוב שיהיה חשבון אמזון פעיל או להירשם לחשבון של אמזון ורק לאחר מכן אפשר להצטרף לשירות הפריים.

בהמשך, אפשר לגשת לאחד הקישורים הבאים, לפי האתר בו רוצים להצטרף לשירות:

לאחר כניסה לאתר, כך זה נראה (או דומה לכך):

צריך ללחוץ על הכפתור "התחל 30 יום ניסיון" ואז המערכת תבקש למלא פרטי אשראי לצורך התשלום החודשי. אין חיוב במהלך 30 הימים הראשונים, ולכן לא צריך לדאוג. מי שמשתמש באמזון, הכרטיס כבר מופיע במערכת.

לאחר הוספת הכרטיס, תועברו לעמוד החשבון ושם תהיה הודעה שההצטרפות למועדון נעשתה.

איך מקבלים חשבון אמזון פריים בחינם, ללא תשלום?

לאחר הרשמה לשירות, כמו שכתוב זאת מקודם, יש 30 ימים בהם ניתן להתנסות בשירות המועדון ללא תשלום. רק לאחר 30 הימים הללו, אמזון תתחיל לחייב בתשלום החודשי.

לכן אפשר להנות במשך 30 הימים הראשונים בחינם וללא תשלום, לפני תום 30 הימים הללו, אם לא רוצים להמשיך אז צריך לבטל את המינוי לשירות וזה הכל. ללא חיוב כלל.

חשוב לשים לב, לא ניתן יותר להשתמש ב-30 ימים בחינם לחשבון זה וזה חד פעמי לחשבון. עם זאת, במהלך התקופה, אמזון שינתה זאת ולעיתים היא מאפשרת לקבל שוב להצטרף לשירות ולקבל 30 ימי ניסיון חינם.

איך לבטל שירות אמזון פריים?

מי שמעוניין לעזוב את השירות מפני שאינו מתאים לו, או מכיוון שהוא רצה להשתמש בו רק לצורך 30 ימים בחינם – צריך לבטל את המינוי של חשבון הפריים. בעת התנתקות מהשירות, כל ההטבות שהגיעו כתוצאה מכך יופסקו ולא יהיה ניתן יותר להשתמש בהם.

כדי להתנתק מהשירות, יש צורך להיכנס לאתר האמזון ששם המינוי, ואז לגשת ללשונית "Accounts and Lists" שמופיע בשורת התפריט, ליד סמל עגלת קניות ואז בתפריט הנפתח יש לבחור "Your Prime Membership".

דרך נוספת היא ללחוץ בתפריט הנפתח על "Your Account" ואז לבחור בחלונית "Prime".

לאחר מכן, בצד שמאל למטה, יהיה כתוב "Exit trial and benefits" שזו המשמעות של התנתקות מהשירות. בעמוד הבא יש לבחור בכפתור "Continue to cancel". ואז שוב פעם על "Cancel membership". לאחר מכן המינוי פריים מבוטל.

אמזון לא מאפשרת בכל כך בקלות לעזוב את השירות ולכן כל התהליך הארוך הזה. אך ברגע שהחשבון מבוטל, תהיה הודעה שהמינוי בוטל ואין חיובים יותר.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil