חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

סקר: שליש מעדיפים רובוט בנהיגה; וכמה מעדיפים רובוטים גם לטיפול בילדים ולביצוע מטלות?

גברים סומכים יותר על רובוטים בנהיגה בהשוואה לנשים. גברים מעוניינים שרובוט יטפל בילדים ויבצע מטלות אישיות פי 2 בהשוואה לנשים.

הדיווחים המתרבים על הנוכחות הגדלה של רובוטים בחיינו, גורמים לנו לעיתים לשאול מה הדבר הבא? יש לנו כבר רובוט שמנקה את הרצפה, רובוט שהוא עוזר קולי, אז מה עם רובוט שיצחצח לנו את השיניים? או רובוט שיחליף חיתול לתינוק שלנו או ייתן לו תרופה כאשר אנחנו חולים? דמיינו שהרובוט שלכם דומה מאוד לבן אנוש, אולי אפילו למישהו שאתם מכירים, והוא מתוכנת לעשות כל מה שתבקשו ממנו? אילו עוד פעולות הייתם מוכנים שהרובוט יעשה עבורכם?

סקר חדש שנערך על ידי חברת הסקרים "מדגם" לקראת כנס החדשנות iNNOVEX2018 שייערך ב- 7 בפברואר, מציג ממצאים מרתקים עם פערי מגדר וגיל. הסקר נערך בקרב 502 נשאלים בגילאים 18-70.

בעידן הרכבים האוטונומיים ההולך ומתקרב, נראה שבני האדם מתחילים לסמוך יותר על הרובוטים כנהגים. כ-36% מן המשתתפים בסקר הסכימו להפקיד את חייהם- ואת הנהיגה ברכב – בידי רובוטים, כאשר גברים סומכים יותר על הרובוט שיחליף אותם בנהיגה בהשוואה לנשים (39% בהשוואה ל- 34% בהתאמה). הדור הצעיר סומך עוד יותר על הרובוטים כתחליף נהג עם 46% המוכנים לאמץ נהג-רובוט בקרב הגילאים 23-29.

הממצאים מראים למשל כי 62% מהגברים בגילאי 18-22 היו מעוניינים שרובוט יבצע בעבורם מטלות יומיות אישיות דוגמת לצחצח להם את השיניים, לעומת זאת רק כ-31% מהנשים בטווח גילאים זהה היו מסכימות לכך. 46% מן הצעירים בגיל 18-22 רוצים שרובוט יבצע עבורם מטלות אישיות בהשוואה ל- 26.5% בגיל 23 עד 49 ו- 7.6% בגילאי 50-70.

טיפול בילדים

בנוגע להעברת הטיפול בילדים לידי רובוט, רוב המשיבים עדיין מסתייגים מהפקדת היקרים להם בידי רובוטים, אך גם כאן הגברים פתוחים יותר לסיוע רובוטי. למעלה מ- 10% מן הגברים היו מוכנים שרובוט יטפל בילדים שלהם ויבצע עבורם פעולות כגון החלפת חיתול בהשוואה לכ-5% בלבד מן הנשים. בחלוקה לפי שכבות גיל נראה שוב כי הצעירים סומכים הרבה יותר על רובוטים בהשוואה למבוגרים. 15.5% בשכבת הגיל 18-29 מוכנים לתת לרובוט לטפל בתינוק בהשוואה ל- 5.6% בגילאי 30-49 ו- 3.2% בלבד בגילאי 50-70.

לשאלה האם תהיה מוכן לפתח מערכת יחסים חברית עם רובוט דמוי אדם ענו 6.6% מכלל הנשאלים בחיוב, כאשר החלוקה על פי שכבות הגיל היתה כדלהלן: כ- 13% מן הצעירים בגילאים 18-29 השיבו בחיוב לשאלה, 3.1% בגילאים 30-49 ו-5.1% מן האנשים בשכבת הגיל 50-70. זו השאלה היחידה בסקר בה מבוגרים בגילאי 50-70 ענו בחיוב על רצונם בקרבת הרובוטים יותר משכבות גיל שמתחתיהם.

בחלוקה על פי מגדר עולה בבירור כי הגברים מעוניינים יותר בסיוע של רובוטים. כ- 58% מן הנשים אינן מעוניינות בסיוע של רובוטים ורק 40% מן הגברים השיבו שיוותרו על שירותי רובוטים. האוכלוסיה המבוגרת (50-70) תוותר ביתר קלות על סיוע מרובוט: 65% מן המשיבים בגילאי 50-70 השיבו כי יוותרו על שירותים של רובוט בהשוואה ל-36% בלבד מן הצעירים.

כנס החדשנות Innovex2018 ייערך השנה ב-7 לפברואר, הוא יעסוק במגוון סוגיות הנוגעות לחדשנות הטכנולוגית החיונית להתפתחותה של כל חברה עסקית בתעשיה עתירת הידע. עשרות מנהלי ומומחי חדשנות מכל העולם ישתתפו בכנס הצפוי להציג שורה של חידושים טכנולוגים אשר ישפיעו על חיינו בעתיד הקרוב.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil