רכב ותחבורה

סופית: פקחים עירוניים יוכלו לפקח גם על אופניים וקורקינטים חשמליים שאינם עומדים בתקן

אושר סופית: פקחים עירוניים יוכלו לפקח גם על אופניים וקורקינטים חשמליים שאינם עומדים בתקן ובהגדרות פקודת התעבורה

הצעת חוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות (תעבורה) (תיקון), התשע"ז-2017. הצעת החוק אושרה בתמיכתם של 22 חברי כנסת וללא מתנגדים.

החוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות (תעבורה), מעניק לפקחים העירוניים סמכויות לעשות סדר במדרכות הערים, ובכללן סמכות להוציא אוויר מהגלגלים, סמכויות גרירה וסמכויות עיכוב ומתן קנס כלפי הולכי רגל ורוכבי אופנוע, תלת אופן ואופניים וכן אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים.

אולם, החוק עד היום קבע כי הפקחים יוכלו להפעיל את הסמכות רק כלפי אופניים וקורקינטים חשמליים בהתאם להגדרתם בפקודת התעבורה (המגביל בין היתר את ההספק הכלים והמהירות). בהתאם לכך פקח יצטרך להוכיח שהוא נותן דוח רק לכלי שאכן עומד בהגדרות המפורטות בחוק.

כדי להקל על הפקחים ולמנוע מהם צורך להוכיח שמדובר בכלים שניתן לבצע אכיפה כלפיהם, החוק מרחיב את סמכויות האכיפה לפקחים העירוניים בכל הנוגע להתמודדות עם עבירות של רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים וקובע כי מה שנראה כמו אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי גם ייחשב לכזה.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל הדגיש כי הגברת יכולת האכיפה יכולה להציל חיים. ח"כ כבל התייחס גם לנושא "הוברבורד" שאיננו נכנס להגדרת כלי ממונע ולכן לא חלים עליו ההגבלות החוקיות וסמכויות האכיפה ופננה להורים שקונים את הכלי לילדים ואמר: זה כלי שבוודאי לא יוכל לנסוע על הכביש ואף על המדרכה. זה כלי שפוגע. המדרכה צריכה להיות המקום של הולכי הרגל. היום מתחרים עליה כל מיני כלים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close