חדשות כלכלה

רשות המסים ובנק ישראל מקלים על ניהול חשבון בענף היהלומים

רשות המסים והפיקוח על הבנקים משתפים פעולה כדי לסייע לענף היהלומים

מנהל רשות המסים והמפקחת על הבנקים שלחו היום מכתב הבהרה לבנקים בנושא פתיחת חשבונות ומתן אשראי ליהלומנים, שיאפשר לבנקים להסתמך על הגשת בקשה לגילוי מרצון כצעד מפחית סיכון ציות לחוקי המס בישראל.

בשנים האחרונות ענף היהלומים נתקל בקשיים לפעול מול המערכת הבנקאית, זאת על רקע ההרעה העולמית בענף, וכן על רקע עלייה בסיכוני הציות בכלל, ובענף בפרט (פרשת הבנק המחתרתי, קביעת עבירת מס כעבירת מקור לעניין הלבנת הון, דוחות כספיים ללא חוות דעת חלקה של רו"ח ועוד). הדבר התבטא בכך שהאשראי הבנקאי לענף היהלומים ירד והיו גם בנקים שיצאו לחלוטין מהמימון של הענף.

המכתב מפורסם על רקע צעדים שננקטו ברשות המסים בישראל לצורך הסדרת ענייני המס של יהלומנים מול הרשויות בארץ, בשיתוף עם הבורסה ליהלומים, ביניהם פתיחת הליך גילוי מרצון של רשות המסים גם ליהלומנים והסדרה בחקיקה של אופן ניהול המלאי בספרי היהלומנים והדיווח על מלאי סגירה בסוף שנה לצרכי מס. צעדים אלו צפויים להפחית את הסיכון לבנקים בניהול חשבון, בהיבטי ציות לחוקי המס של מדינת ישראל ובכך עשויים גם להקל על ההיתכנות לקבלת אשראי של יהלומנים מהבנקים, אם כי הדבר נתון כולו לניתוח הסיכונים העסקיים שעושה הבנק לשיקול דעתו.

במכתב צוין כי בשנת 2018 הבנקים יכולים להסתמך על אישור על הגשת בקשה להליך גילוי מרצון מצד יהלומנים (כל עוד לא נדחתה הבקשה) לצורך ניהול הסיכונים שלהם, כבר בשלב הביניים, בטרם הסתיים הליך הגילוי מרצון; דבר שיתרום להערכת רשות המסים והפיקוח על הבנקים ליכולת של יהלומנים לנהל חשבונות בנק בישראל כבר בשלב זה.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close