חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

בקרוב: הפקדת צ'ק למוטב בלבד בלי להגיע לבנק

ועדת הכלכלה אישרה כללים שיאפשרו הפקדת צ'ק למוטב בלבד בלי להגיע לבנק

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה אתמול את כללי סליקה אלקטרונית של המחאות (צ'קים), שהגיש בנק ישראל ונועדו לקבוע את ההסדר לשמירת הצ'קים. צ'ק למוטב בלבד.

זאת על מנת לאפשר את יישום החוק לסליקה אלקטרונית של המחאות, שיאפשר הפקדת המחאות לא סחירות ("למוטב בלבד") באמצעים דיגיטליים, בין היתר בסלולר, יחסוך את הצורך להגיע לבנק לצורך ההפקדה ויאפשר לקצר את משך הזמן עד לזיכוי סופי של הלקוח – שכיום עומד על עד 3 ימי עסקים.

לפי הכללים שאושרו, בנק גובה ישמור שיק שהופקד אצלו והוצג על ידו לפירעון, בסכום של 500 אלף שקל ומעלה, לתקופה של שנתיים לפחות מהיום שבו הוצג.

השמירה תבטיח הגנה פיזית מפני נזקי טבע ואדם, יכולת לאיתור שיק מסוים מתוך כלל השיקים הנשמרים ויכולת מסירת שיק למי שזכאי לכך (לקוח שהפקיד את הצ'ק והוא חזר). שמירת הצ'ק הממוחשב תהייה למשך 7 שנים מהמועד שהוצג, תוך הגנה פיזית מפני נזקי טבע ואדם, יכולת לאיתור שיק מסוים מתוך כלל השיקים הנשמרים ויכולת מסירת שיק למי שזכאי לכך.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil