ביטוח

הממונה על שוק ההון: הגופים המוסדיים יחוייבו להרתיע עליית מחירי ביטוח הבריאות

הממונה על שוק ההון מפשטת את המידע למבוטחי ביטוח בריאות

​הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, פרסמה אתמול הוראות לחברות הביטוח שמפשטות את המידע שמוצג למבוטח במעמד רכישת ביטוח הבריאות ולאורך תקופת המוצר. במטרה לאפשר למבוטח לקבל את המידע הרלוונטי לגבי הביטוחים שרכש, מחייבת הרשות את הגופים להטמיע במידע שיישלח למבוטחים קישורים להר הביטוח, למדד השירות ולמחשבון ביטוח הבריאות.

ההוראות קובעות כי הגילוי הנאות למועמד לביטוח, דף פרטי הביטוח והדוח השנתי יהיו פשוטים, קצרים וברורים. בנוסף, המבוטח יבחר את הדרך הדיגיטלית העדיפה עליו לקבלת המידע. ההוראות קובעות כי הדיווח יישלח באמצעות מסרונים במטרה להגביר את שקיפות וזמינות המידע למבוטח:

פורמט דיווח פשוט, קצר וברור

כיום חלה חובה על חברות הביטוח לשלוח למבוטח גילוי נאות (תמצית מוצר הביטוח), דוח שנתי ודף פרטי הביטוח. שינוי פורמט הדיווח יאפשר למבוטח להבין מה הוא רוכש ומהם תנאי הביטוח. בכך ינהל מעקב אפקטיבי אחרי הפרמיות שהמבוטח משלם ושינויים שייערכו בפוליסה.

קבלת מסמכי הדיווח באופן דיגיטלי

הוראות הממונה קובעות כי חברת ביטוח תאפשר למבוטח לבחור כיצד יישלחו לו מסמכי הדיווח, אם באמצעות דואר או הדואר האלקטרוני או שניהם. המבוטח יוכל לשנות את בחירתו בכל עת.

שקיפות וזמינות המידע למבוטח באמצעות מסרונים

החברה תעדכן את המבוטח באמצעות מסרון במקרה של עליית מחיר הביטוח. בנוסף, החברה תיידע את המבוטח אודות שליחת הדוחות השנתיים.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "הגברת השקיפות למבוטחים תאפשר להם לרכוש ביטוח באופן מושכל ולהבין טוב יותר את המוצרים שרכשו ולעקוב אחר עלותם".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close