תפריט סגור

הממונה על שוק ההון: ברירת המחדל לשליחת הדוחות השנתיים – דוא"ל או מסרון

דורית סלינגר: ברירת המחדל לשליחת הדוחות השנתיים – דוא"ל או מסרון. עד היום, ברירת המחדל הייתה כי הדוח השנתי יישלח בדואר אם החוסך לא ביקש אחרת.

​הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, פרסמה היום הוראות לגופים המוסדיים המשנות את ברירת המחדל בשליחת הדוחות השנתיים לחוסכים ומבוטחים, לכתובת דואר אלקטרוני או כמסרון לטלפון הנייד.

בהתאם להוראות, הגוף המוסדי יאפשר לכל חוסך ומבוטח להחליט באיזה אמצעי הוא מעוניין לקבל את הדוח השנתי – דואר, דואר אלקטרוני או מסרון לטלפון הנייד. עד כה, ברירת המחדל קבעה כי הדוח השנתי יישלח לחוסכים באמצעות הדואר כל עוד לא ביקש המבוטח או החוסך אחרת.

ההוראות קובעות גם כי חוסכים ומבוטחים המצטרפים לאחד הגופים, יבחרו במסגרת הליך ההצטרפות האם לקבל את הדוח השנתי באמצעי דיגיטלי או באמצעות הדואר. ברירת המחדל למצטרפים חדשים השתנתה כך שככל שלא בחר החוסך אחרת, ויש ברשות הגוף המוסדי כתובת דואר אלקטרוני של החוסך או מספר טלפון נייד, הדוח השנתי יישלח באמצעות אחד מהם.

הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר: "לאמצעים דיגיטליים חשיבות רבה וכוח להגביר את השקיפות והגילוי לחוסכים ולמבוטחים. נמשיך לפעול במגוון דרכים להנגיש לחוסכים ומבוטחים את המידע הנחוץ לקבלת החלטות מושכלות אודות מוצרי הביטוח והחיסכון הפנסיוני שברשותם".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *