חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

בנק ישראל: תקופת שמירת הריבית תוארך ל-24 ימים

המפקחת על הבנקים, חדוה בר, הודיעה היום כי בנק ישראל החליט להאריך את תוקף שמרית הריבית בבנקים ל-24 יום כדי שהלקוחות יוכלו לעמוד בתקופה זו.

תקופה של 12 ימים, בהם נדרש מבקש ההלוואה להמציא את המסמכים הנדרשים על ידי התאגיד הבנקאי, על מנת לקבל את ההלוואה בשיעור הריבית שנמסר לו באישור העקרוני, הינה תקופה קצרה אשר הלקוחות מתקשים לעמוד בה, ולפיכך הוחלט להאריך את התקופה ל- 24 ימים.

מכלל זה הוחרגו הלוואות בהן אין צורך לבצע שעבוד חדש. עבור הלוואות אלו תקופת האישור העקרוני נותרה 12 ימים לאור כך שהתהליכים הכרוכים בביצוע הלוואות מסוג זה קצרים יותר.

יש לציין כי רק שלשום, הודיע הפיקוח על הבנקים שהמענק הניתן מהמדינה יוכר כחלק מההון העצמי.

בתוך כך, התאחדות יועצי המשכנתאות הודיעה: "השלימו את המהלך וקבעו תוקף לאישור העקרוני בכללותו". בתגובה להודעה הרשמית של בנק ישראל, קוראים בהתאחדות יועצי המשכנתאות לבנק ישראל להשלים את המהלך ולקבוע תוקף ברור לאישור העקרוני בכללותו.

סגן יו"ר התאחדות יועצי המשכנתאות, יונתן ברלינר אמר: "אנו מברכים את בנק ישראל על תיקון העוול שעלה מהשטח בעת פעילותם של יועצי משכנתאות ולקוחות מול הבנקים. הצעד יאפשר למתעניינים בהלוואה לבצע השוואה מול הבנקים, להסדיר את הפרוצדורות הדרושות בתקופת זמן סביר ולא להפוך ללקוחות שבויים של בנק כזה או אחר. על מנת להשלים את המהלך אנו קוראים לבנק ישראל לקבוע גם תוקף לאישור העקרוני בכללותו הניתן מהבנקים, וזאת בכדי שלקוחות הבנקים יוכלו להסתמך לחלוטין על הצעת הבנק."

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil