שיווק ופרסום

טוויטדק (TweetDeck): כך תנהלו חשבון טוויטר בצורה מקצועית

כדי לנהל חשבון ברשת חברתית, עסקים וארגונים לעתים משתמשים בכלים שונים המאפשרים תזמון פוסטים, מעקב אחר ביצועים ועוד. אחד הכלים המאפשרים לתזמן פוסטים, לעקוב אחר המתרחש ועוד פעולות, היא טוויטדק (TweetDeck) שמיועדת לחשבונות טוויטר.

הכתבה מיועדת למי שיש לו חשבון ברשת החברתית טוויטר (Twitter) ומעוניין לקבל מידע נוסף איך לנהל אותו בצורה מקצועית.

אז מה זה טוויטדק (TweetDeck)?

במקור, טוויטדק החלה כחברה עצמאית המאפשרת לנהל חשבונות ברשת החברתית טוויטר. ניהול חשבונות משמעותו, ביו היתר, הוספת פוסטים, תזמון פוסטים לעתיד, מעקב אחר התפתחויות ברשת החברתית, מחקר לקוחות ומתחרים, קבלת תובנות ומידע אנליטי ועוד.

בשנת 2011, הרשת החברתית שאליה טוויטדק כיוונה, טוויטר, רכשה אותה והפכה אותה לכלי פנימי של החברה שנועד לסייע לעסקים ולגופים לנהל את חשבונות הטוויטר שלהם בשיטה אחרת.

למעשה, טוויטדק הוא לוח בקרה מקיף המאפשר לקבל מידע במקביל על כל מה שמתרחש בחשבון הטוויטר שלכם. לוח הבקרה בנוי בצורה של עמודות, כאשר בכל עמודה ניתן להוסיף מידע ספציפי על החשבון שלכם. ניתן להוסיף אינספור עמודות שונות לרבות הודעות, התראות, פרופיל אישי, עוקבים, מעקב אחר חשבונות ועוד.

כלומר, מתוך לוח הבקרה ניתן לגשת לכל פרט של החשבון ובכך לחסוך זמן רב את אופן הניווט בין האתר.

אילו עמודות ניתן להוסיף לכלי טוויטדק?

טוויטדק (TweetDeck) ככתוב לעיל, מאפשרת להוסיף אין סוף של עמודות שונות והיא אינה מגבילה אתכם כלל. יש כמה סוגי עמודות שניתן להוסיף ללוח הבקרה והם:

 • בית – עמודה זו מאפשרת לקבל מידע על כל מה שקורה בעמוד הבית, בעיקר של אנשים שאתם עוקבים אחריהם, פוסטים שאתם מציגים ועוד.
 • משתמש – עמודה זו מאפשרת לעקוב אחר המתרחש אצל משתמש ספציפי, יכול להיות המשתמש שלכם, הלקוח שלכם או המתחרה שלכם.
 • התראות – עמודה המאפשרת לראות את כל ההתראות של החשבון שלכם, מי עקב אחריכם, מי סימן אהבתי לפוסט כלשהו ועוד.
 • חיפוש – עמודה המאפשרת לעקוב אחר המתרחש לפי מילת מפתח מסויימת או כמה מילות מפתח, כמו כן אפשר כך לעקוב אחר האשתגים (עם הסימן סולמית (#)).
 • רשימה – במידה ואתם מנהלים רשימה של משתמשים בטוויטר (כמו למשל רשימת לקוחות / מתחרים וכדומה) אפשר להציג אותם בעמודה נפרדת.
 • קולקציה – ניתן ליצור מאגר של פוסטים ולהוסיף אותם לתוך רשימה. אפשר להציג אותם גם כאן.
 • מגמה – אפשר לעקוב אחר מגמתיות בטוויטר לפי משתמש או מדינה. בכך אפשר לדעת על מה העולם מדבר נכון לרגע זה.
 • הודעות פרטיות – אפשר ליצור עמודה שהיא כולה ניהול ומעקב אחר הודעות פרטיות שנשלחות אליכם. אפשר גם לנהל את ההודעות במקביל של כל החשבונות שלכם שהוספו לכלי.
 • אזכורים – ניתן לראות מי אזכר אתכם בפוסט או בתגובה מסויימת כאשר המשתמש הזה הוסיף כרוכית (@) ואז שם המשתמש שלכם. אפשר לנהל את התזכורים של כל החשבונות שלכם שהוספו לכלי.
 • עוקבים – אפשר לראות את כל העוקבים החדשים שלכם בחודש האחרון.
 • תזמונים – אפשר לעקוב אחר כל התזמונים העתידיים של הפוסטים.
 • יומן פעילות – אפשר לראות ולקבל מידע של כל מה שקורה למשתמש שלכם, מי עוקב, מי סימן אהבתי, תגובות ועוד.

מה עוד אפשר לעשות באמצעות טוויטדק?

כמו שכתבנו לעיל, אפשר להוסיף אך כל העמודות הללו, המאפשרות להציג מידע נוסף ולעקוב אחר המתרחש בטוויטר.

1. תזמון פוסטים מראש

אפשר לכתוב פוסט כעת ולקבוע מתי אתם רוצים שהוא יתפרסם אצלכם בחשבון. בכך אפשר לפרסם בשעות שבהם כמות המשתמשים או הלקוחות נמצאים הכי הרבה בטוויטר, גם אם אינכם זמינים באותה שעה לפרסם פוסט.

2. ניהול כמה חשבונות במקביל

יש לכם כמה חשבונות טוויטר? אתם יכולים להוסיף את כל החשבונות הללו לטוויטדק ובכך לנהל את כל החשבונות הללו במקביל מתוך לוח בקרה אחד ויחיד. כדאי מאוד לעשות זאת אם יש קשר לוגי בין החשבונות ולא לנסות לערבב חשבונות שאינם קשורים.

לכל חשבון אפשר להוסיף עמודות נבחרות, בהתאם לצורך ולדרישה שלכם. אין מגבלות כלל וכל מה שאפשר לעשות לחשבון אחד, אפשר לעשות עבור כל אחד מהאחרים.

3. ניהול צוות של עובדים

אחד השירותים המעניינים שאפשר לעשות עם הכלי הזה הוא ניהול צוות של עובדים. כלומר, אתם יכולים לבחור אילו משתמשים יכולים להשתמש בחשבון הטוויטר ללא צורך לשתף את הסיסמא שלכם אליהם. זה יכול להיות מעולה במקרה של ניהול חשבון על ידי צוות עובדים, ספקים או גורמים אחרים.

4. שימוש בחיפוש מתקדם

חיפוש מתקדם הוא אחד הדרכים להציג את המידע המתאים ביותר עבורכם. למרות שאתם יכולים להציג תיבת חיפוש שתחפש את המידע המבוקש, אפשר גם לערוך חיפוש מתקדם יותר כמו שימוש באמצעות האשתגים (סולמיות #), חיפוש לפי משתמשים עם כרוכית (@) ושם המשתמש, חיפוש מניה עם סימן דולר ($), שימוש במסננים שונים כמו (או, וגם, שלילה וכדומה).

5. מיון, סינון והשתקה

ניתן להתאים אישית כל עמודה בכלי טוויטדק. מה שזה אומר כי אפשר להגדיר באופן אישי איך ומה יוצג באותה עמודה, לדוגמה בעמודות של חיפוש אפשר לסנן פוסטים ספציפיים, ממיקום ספיצי, לפי שם משתמש ספציפי ואפילו לסנן פוסטים שלא צברו מספר של לייקים / שיתופים או תגובות.

6. שינוי תצוגה

אפשר לשנות גם את אופן התצוגה של לוח הבקרה טוויטדק (TweetDeck). אפשר לשנות גודל אותיות, צבע, עובי עמודות, האם העדכונים יוצגו בזמן אמת או לאחר רענון עמוד, סוג הכלי לקיצור קישורים ועוד.

כמה עולה שימוש בכלי טוויטדק?

הכלי הוא חינמי לחלוטין, אך עליכם להיות עם חשבון טוויטר פעיל. כמוכן, עליכם לקשר בין חשבון הטוויטר לבין חשבון הטוויטדק, מכיוון שמדובר על כלי שהוא חיצוני ולא מובנה פנימית.

איך נכנסים ומתחילים?

ניתן להיכנס לאתר טוויטדק בקישור הבא: tweetdeck.twitter.com.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *