עסקים וסטארט-אפ

טוקה (Toka) של אהוד ברק גייסה 12.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראל טוקה (Toka) גייס 12.5 מיליון דולר על מנת לסייע למדינות ולרשויות לחזק את הגנת הסייבר שלהן מול תקיפות של האקרים.

את הגיוס הובילו קרן אנדריסן הורוביץ (Andreessen Horowitz) בעלת שם מוכר מאוד בעמק הסיליקון, Entrée Capital, זרוע ההשקעות של Dell (חברת דל), Launch Capital וגם Ray Rothrock שהוא מנכ"ל חברת סייבר אנליטיקס בשם RedSeal.

טוקה תסייע לבנות, לעצב ולנהל מערכת מלאה להגנת סייבר על אזרחים ומוסדות ממשלתיים, הסטארטאפ יבנה עבור כל לקוח מוצר מותאם אישית שיחל בגיבוש אסטרטגיה.

גידול בשימוש של התקנים מחוברים ומכשירי IoT יוצרים איומים חדשים על אזרחים ומדינות. כך למשל, האקרים יכולים לתקוף תשתיות חיוניות של מדינות ורשויות מקומיות שונות ובכך לשבש את הפעילות הסדירה.

נכון להיום, יש הרבה סטארטאפים ופתרונות סייבר לעולם העסקי והשוק המוסדי, אך אין מספיק פתרונות עבור ממשלות וגופים ציבוריים שונים. הסטארטאפ הזה מנסה ליצור מוצר מותאם אישית כאשר הלקוחות הם הממשלות והגופים הציבוריים הללו.

טוקה (Toka) הוקמה לפני כחודשיים על ידי 4 מייסדים: תת אלוף ירון רוזן שהיה ראש מטה הסייבר בצה"ל; אלון קנטור, סגן נשיא לפיתוח עסקי לשעבר בחברת צ'ק פוינט; כפיר ולדמן, מנכ"ל לשעבר של חברות Kayhut ו- Go Arc; וכן, אהוד ברק, ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון לשעבר.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close