צרכנות

תנובה נקנסה ב-25 מ' ₪ בגין תיאום מחירים עם שופרסל ומגה – צרכנים יקבלו זיכוי

בית הדין להגבלים עסקיים (כבוד השופט עודד שחם) הודיע היום כי תנובה הודתה בקיום הסדרים כובלים ותשלם 25 מיליון ₪ גם שני נושאי משרה ישלמו קנס. הצו המוסכם שגובש מהווה סיומה של חקירה שהחלה ב-16.07.2012 במהלכה נחקרו חשדות להסדרים כובלים ולהפרות צו הספקים.

ההודעה היום מהווה אישור לפרסום לאחר שבתאריך 19.08.2018 הרשות להגבלים עסקיים הגיע בצו מוסכם עם תנובה לפיו החברה מודה באחריותה לביצוע 3 הסדרים כובלים וכתוצאה מכך את הסכום הנ"ל. על פי הודעת הרשות, מדובר על הסכום הגדול ביותר אי פעם שחברה שילמה על הפרת חוק ההגבלים העסקיים.

לפי הצו בין הרשות לבין החברה, תנובה הייתה צד להסדר לשני הסדרים כובלים, אחד מול שופרסל והשני מול מגה, שבמסגרת ההסדר, תנובה הסכימה עם רשתות השיווק להעלות את המחיר לצרכן של מוצריה. מול מגה ההסדר היה ביחס למרבית מוצרי הגבינה הצהובה ומספר מוצרים אחרים. מול שופרסל ההסדר התייחס למוצרי מאמא עוף, סנפרוסט ומעדנות.

כמו כן, החברה הודתה בביצוע הסדר נוסף מול 2 הרשתות לעיל לעניין מבצע אחיד על מוצרי הגבינה הלבנה 250 גרם של 3 ספקי החלב הגדולות (תנובה, שטראוס וטרה) לקראת חג השבועות של 2011, שבמסגרתו הוסכם לא לקיים תחרות מבצעים בין הספקים. תנובה גם הודתה כי הרשתות נענו להצעה וביצעו מבצעים אחידים כאמור.

בנוסף, נראה כי הצו הזה שלפיו תנובה מודה בעבירות, יקל על תובעים ייצוגיים בקשר לתביעות פיצוי הנוגעות לכך.

קנס

הקנס שהוטל על תנובה הוא 25 מיליון שקל שיוחזר לציבור. בנוסף לקנס זה, 2 נושאי משרה בכירים לשעבר בתנובה, ישלמו קנס אישי בגובה 75 אלף ₪ כל אחד.

זיכוי תנובה – מי יקבל?

מי שרכש ברשתות השיווק שופרסל או מגה בחודש ספטמבר 2017 מוצרים של תנובה כאמור בכתבה, יקבל זיכוי בכרטיס האשראי שלהם. הזיכוי יבוצע בצורה אוטומטית וללא צורך בפעולה כלשהי מטעם הצרכנים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

2 תגובות

    1. שלום,

      ההחזר רלוונטי למי ששילם באשראי, לעניין מזומן/צ'ק לא נמצאה תשובה לשאלתך. אולם, אם כן יש לך מועדון שופרסל / מגה – בקש לראות דו"ח לגבי כל המוצרים שרכשת בחודש זה (אם המועדון שומר נתונים אלו) – אולם בכך תוכל לבקש החזר באופן יזום מצידך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close