תפריט סגור

8 טיפים כאשר אתם בוחרים חברת סלולר

טיפים כאשר אתם בוחרים חברת סלולר

מאז כניסת גולן טלקום לתחרות, מחירי הסלולר שלנו החלו לרדת בצורה דרמטית. ממחירים של מאות שקלים בחודש, המחירים ירדו לעשרות שקלים ואפילו שקלים בודדים בחודש לחבילות בסיסיות מאוד. יום לאחר כניסת גולן טלקום לתחרות, גם הוט מובייל של חברת הוט נכנסה והחלה לתדלק את ירידת מחירי הסלולר.

מחירי הסלולר הם לא הדבר היחידי שמשפיע על אופן בחירת חברת סלולר. למעשה המחירים עשויים להשפיע על שיקול הדעת שלכם, אך בסביבה תחרותית שהמחירים בהם שונים בטווח של כמה שקלים בודדים, יש דברים אחרים שעשויים להשפיע עליכם. לדוגמה: האם המכשיר שלכם תומך בטכנולוגיה של חברת סלולר, תדרים, פרישת רשת הסלולר ועוד.

אלו הם הטיפים כשאר אתם בוחרים חברת סלולר:

1. פריסת רשת

לא פעם ראינו ושמענו בחדשות על תקלות ובעיות של רשת סלולר, אך זה לא הדבר. מכיוון שרשת הסלולר מבוססת על תדרים ואנטנות סלולריות, חשוב לדעת האם במקום המגורים שלכם יש אספקה תדירה של רשת הסלולר כך תוכלו לדעת האם יהיו לכם קשיי קליטה ובעיות אינטרנט בעתיד. ניתן לבדוק את פריסת הרשת אצל מוקדי השירות או דרך האתר שלהם.

2. גודל סים (SIM)

סים זהו כרטיס הרשת המותקן במכשיר שלכם והוא נועד לספק שירותי סלולר עבורכם כדי שתוכלו להוציא ולקבל שיחות, מסרים וגלישה באינטרנט. הטכנולוגיה משתנה תמיד ויש כעת 4 סוגים שונים של כרטיסי SIM: סים רגיל, מיני סים, מיקרו סים, ננו סים.

כאשר אתם בוחרים חברת סלולר, וודאו מהו גודל ה-SIM שלכם, את זה תוכלו לדעת על ידי בדיקה פשוטה באינטרנט או במדריך הטלפון לפי סוג המכשיר שברשותכם. בנוסף, יצרני טלפונים ניידים רושמים בדרך כלל על המכשיר איזה סוגי SIM מתאימים.

3. מחיר סים

מחירי כרטיסי סים נעים בין 30 ל-50 שקלים באופן חד פעמי. אך, ישנו חברות שמציעות מחיר SIM ללא תשלום נוסף בעת ההתחברות אליהם. אם זה המצב, וודאו איזו חבילה מציעה חברת הסלולר שברצונכם לבחור והאם יש צורך בתשלום ה-SIM. תופעו לגלות כי בחברות הקטנות, הסים בדרך כלל ניתן ללא תמורה.

4. נקודות שירות

נקודות שירות הם מעבדות ומוקד שירות לקוחות שניתן לגשת אליהם על מנת לקבל פתרון בתקלה כלשהי של רשת הסלולר, בעיות של כרטיס SIM, הגדרות מכשיר או טיפול בתקלות של המכשיר לרבות שבר או אובדן. מרבית הפניות לנקודות שירות הם טיפול בבעיות של המכשיר עצמו או שירותי שירות נוספים.

אם המכשיר נרכש מחוץ לחברת הסלולר, סיכוי גדול מאוד שאינכם צריכים נקודת שירות, שכן בעיות של רשת הסלולר או נושאי שירות אחרים כדוגמת חשבוניות וכד' ניתן לפתור גם מרחוק, על ידי שיחת טלפון למוקד שירות הלקוחות של החברה.

5. חבילה

חבילה היא גורם משמעותי לאופן בחירת חברת סלולר, ככל שישנם יותר חבילות ומגוון של אפשרויות, כך יש לכם יותר ברירה ותוכלו לבחור מה הכי מתאים עבורכם. חברות הסלולר מציעות בדרך כלל חבילות ללא הגבלה שהן חבילות עם הגבלה אך ההגבלה היא גדולה מספיק מהממוצע כך שתוכלו להשתמש באופן סביר.

בדרך כלל מדובר על שיחות של 2500 דקות בחודש ומעלה ו-2500 SMS ומעלה. לגבי האינטרנט זה תלוי בנפח הגלישה, ישנן חברות המציעות האטה לאחר ההגעה לנפח הגלישה וחלקן מספיקות של האינטרנט שלכם לחלוטין על למחזור החיוב הבא.

6. תשלום / חיוב

אופן החיוב עשוי להשפיע על בחירת חברת הסלולר. בדרך כלל החיוב נעשה על ידי הוראת קבע בנקאית או הוראת קבע אשראית. אך, ישנן חברות המציעות אפשרויות תשלום נוספות כגון תשלום על ידי Paypal או תשלום מזומן באמצעות חשבונית בדואר/בנק.

7. שירותים מתקדמים

ישנם שירותים נוספים שחברות הסלולר מציעות, כדוגמת שיחות טלפון לחוץ לארץ, חבילות גלישה בחו"ל, שיחות ומסרונים בעת שהיה בחו"ל ועוד. אם לקרובי המשפחה שלכם יש אפליקציות WhatsApp ודומיו, ייתכן שלא תצטרכו לרכוש חבילת שיחות לחו"ל. במקומות רבים אף ישנו Wi-Fi ולכן זה עשוי אף לחסוך את חבילת הגלישה לחו"ל, אלא אם כן אין שם תשתית אינטרנטית לגלישה דרך וואי-פיי.

8. החלפת חבילה

כמעט כל חברה גובה תשלום בעת מעבר בין חבילה לחבילה או בעת סיום החבילה הנוכחית ועדכון מחירים. זה לא צודק בעיקר עבור צרכנים רבים, אך זה המצב, החברות מנסות למצוא דרכים נוספות להגדלת הכנסות. קנס מעבר בין חבילות עשויה להיות בין 30 שקל ל-80 שקל ועל כן, כדאי לבדוק מה המחיר לפני כן ונסו להוריד את המחיר ככל הניתן.

9. רכישת מכשיר

אלו מכם שאין להם מכשיר סלולר, ביכולתכם לרכוש את המכשיר על ידי חברת הסלולר או על ידי משווק מורשה או חנות טלפונים מקומית כלשהי. היתרון של רכישת מכשיר מחברת הסלולר היא שהן יוכלו לתקן אותו כשיהיו תקלות והן לא ירצו לתקן מכשיר שלא נקנה אצלן אלא אם המחיר יהיה אחר.

אך יש גם הרבה חסרונות ברכישת מכשיר בחברת סלולר: מחיר המכשיר גבוה משמעותית מהשוק, הן לעיתים מכניסים תוכנה/אפליקציות משלהן שלעיתים לא ניתן להסיר ובנוסף מחיר התיקון של המכשיר (בעת הצורך) הוא לא נמוך ממעבדה חיצונית.

לכן ערכו השוואת מחירים של המכשירים ואפשרויות תשלום כגון פריסת תשלום כך שתוכלו לרכוש מכשיר בהתאם לדרישות ולכיס שלכם.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *