צרכנות

עתירה לבג"ץ: הפטור ממע"מ על קניות באינטרנט פוגע בעסקים בישראל

איגוד לשכות המסחר, ארגון לה"ב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל) והתאחדות בעלי המלאכה והתעשייה עתרו היום לבג"ץ כנגד שר האוצר, ראש הממשלה ומנהל רשות המסים בדרישה שהאחרונים יסבירו מדוע ישנה אפלית מס של העסקים בישראל לעומת העסקים בחוץ לארץ.

לא פעם נשמעה האפליה הזו על ידי איגוד לשכות המסחר, האפליה כביכול נובעת מהפטור ממס ערך מוסף (מע"מ) שמקבלים הצרכנים ברגע שהם קונים מוצר עד 75 דולר באינטרנט. העסקים שמפסידים מכך הם בדרך כלל חנויות בגדים, אביזרים ומוצרים נוספים לבית.

בעתירה נכתב כי המדינה מתערבת בתחרות החופשית ומעניקה יתרון תחרותי משמעותי לעסקים זרים על פני עסקים ישראלים כחול לבן, וכך התחרות נפגעת כיוון שהעסקים בישראל מופלים לרעה. על פי הנתונים, מדי שנה, אנחנו קונים יותר ויותר מוצרים באינטרנט והגידול השנתי הוא 25%. כמעט כל הגולשים באינטרנט (91%) רוכשים מוצרים ברשת האינטרנט ומספר החבילות הכפיל את עצמו רבות פעמים בשנים האחרונות והגיע ל-61 מיליון חבילות בשנת 2017.

בנוסף לכך, המוצרים בישראל כפופים לתקינה ישראלית והעסקים חווים רגולציה מכבידה המבטיחה בין היתר את זכויות הצרכנים בחוק. על כן, אין כל הצדקה לתמרץ רכישה של מוצרים ועסקים שלא בפיקוח ולא כפופים להוראות הדין הישראלי ולהטיב עם עסקים זרים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close