תפריט סגור

בית המשפט המחוזי מינה מפרקים לחברת Short Trade

בהמשך לדיווח אתמול בנושא סיום פעילות מיידית של חברת שורט טרייד, נודע לפרוטוקול כי הבוקר הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד החברה בקשה למינוי מפרקים זמניים.

הבקשה הוגשה כנגד חברת שורט טרייד הרשומה בשם Prop-Trade LTD שמיקומה היא באיי הבתולה ולה סניפים בישראל. המבקשים הם לקוחות החברה על ידי 2 עורכי דין אוהד הראל ו-מיכאל חינצ'ין, אשר מונו למפרקים זמניים של החברה.

בית המשפט הורה למפרקים לתפוס ולשמור את נכסי החברה וספריה בעצמם או על ידי צד שלישי וכן הם רשאים להציב שמירה על רכוש החברה, אם יתברר שהדבר מוצדק בהתחשב בעלויות השמירה מול השווי המוערך של רכוש החברה.

בית המשפט (כב' השופט איתן אורנשטיין) לא אפשר בשלב זה לנקוט בהליכים למימוש הנכסים במלואם או בחלקם. כמו כן, הורה ביהמ"ש לדווח תוך 14 יום על פעולותם ולאחר מכן תוך 30 יום.

כזכור, אתמול מנכ"ל החברה שלח מייל לכלל הלקוחות כי החברה מפסיקה מיידית את הפעילות בשל קשיים כלכליים ובירוקרטיים. אלפי לקוחות טוענים שנפגעו מכך ועל כן מדובר על עשרות מיליוני שקלים.

ביג שוט

על פי מידע מלקוחות ואחרים ברשתות החברתיות, ביג שוט, חברה ללימודי מסחר בשוק ההון סיפקה לחברה אלפי לקוחות ודרשה מהחברה לשלם להם עמלות על בסיס חודשי. על פי הערכות מדובר על כ-200 אלף דולר תשלום חודשי, והמצב הגיע באופן לא ברור שההכנסות שחברת שורט טרייד קיבלה מזו גדולים יותר וכך שורט טרייד נכנסה לגירעון.

אלא שזה לא נגמר פה, אחד משותפי ביג שוט ניסה למכור את אחזקותיו וכיוון שהחברה סיפקה אשראי ספקים ללקוחות, היא נקלעה למצב שאין מזומנים לצאת ועל כן הוא פנה לחברת שורט טרייד וקיבל מאיתם הלוואה של חצי מיליון דולר.

כמובן מידע זה הוצג על ידי משתשים ברשתות החברתיות ולא ברור עד כמה הפרטים נכונים או מדוייקים.

בתוך כך, החל מאתמול נפתחו מספר קבוצות הן דרך וואטסאפ והן דרך פייסבוק שמטרתם להתאגד כנגד שורט טרייד ואף כנגד ביג שוט וזאת במטרה להוציא את הצדק לאור ולדאוג לכספיהם שהופקדו ולא ברור מה יעלה בגורלם.

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *