תפריט סגור

שורט טרייד נקלעה לקשיים כלכליים והודיעה על הפסקה מיידית

חברת שורט טרייד (Short Trade) נקלעה לקשיים כלכליים והודיעה לאלפי לקוחותיה כי היא מפסיקה באופן מיידי את פעילות החברה. כך עולה ממכתב שנשלח על ידי מנכ"ל החברה שלומי נוימן ללקוחותיה – אלפי לקוחות זועמים ברשת. ככל הנראה מדובר על חשד לביצוע מרמה והפרת אמונים.

שורט טרייד הוקמה בשנת 2008 בתקופת הקריסה הכלכלית ועד עצם היום הזה סיפקה שירותים של ברוקטאז' לסוחרים על ידי מתן שירותי מסחר בבורסה האמריקאית של מניות, אופציות וחוזים עתידיים. לחברה היו 2 סניפים, בירושלים ובבני ברק שכבר אינם פעילים. היא הצליחה רבות הן בגלל שאין מספיק תחרות בישראל והן כי הציעה עמלות נמוכות, כמו גם ספק התוכנה שלה סיפק לה תוכנה טובה למסחר.

בצער רב, רשות ניירות ערך לא מפקחת על חברות מסוג אלו מכיוון שחברת Short Trade לא זירת מסחר. למעשה, זירת מסחר לא בהכרח טובה למסחר בניירות ערך, אלא העדיפות היא מסחר דרך חברת ברוקטאז'.

זהו המכתב שנשלחה על ידי ההנהלה תחת הכותרת:

"הנדון: הפסקת פעילות החברה וכלל שירותיה באופן מידי".

"הריני להודיע בזאת כי החל מרגע זה אנו נאלצים להפסיק באופן מידי את פעילותה של חברת Short Trade. בשל קשיים כלכליים ובירוקרטיים איתם אנו מתמודדים בחודשים האחרונים ולאחר שנעשו מספר ניסיונות לשיקום פעילות החברה בכדי להימנע מסיום הפעילות השוטפת, אנו נאלצים להפסיק באופן מידי את כלל הפעילות הן הכלכלית והן התפעולית", כך כתב המנכ"ל.

שלומי נוימן המשיך: "בשלב זה אנו בוחנים את צעדינו להמשך ומנהלים מגעים עם גורמים מקצועיים בכדי לבחון הכיצד יהיה עלינו לפעול בכדי למזער את הנזקים הצפויים. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש ומבטיחים לפעול ככול שניתן כדי להביא לפתרון יעיל למצב אליו נקלענו".

לבסוף סיים מנכ"ל שורט טרייד (Short Trade) את המכתב במשפט: "אנו מתנצלים על עוגמת הנפש ומבטיחים לפעול ככל שניתן כדי להביא לפיתרון יעיל למצב אליו נקלענו".

מכתב שורט טרייד
מכתב שורט טרייד שקיבל אחד הלקוחות

"הפסדתי 72 אלף שקל.."

אלפי לקוחות זועמים ברשתות ובקבוצות השונות בהם הם לומדים, משתפים ומדברים בכל הנושא של מסחר בשוק ההון, מניות מעניינות לרכישה או מכירה ועוד.

אחד הלקוחות אמר: "הם לא עונים לאף אחד כבר יומיים… אני כבר 10 פעם ניסיתי בלי הצלחה". לקוח נוסף אמר "אאייפפ..זה הכי מתסבך כשלא מבינים כלום". לקוח אחר זועם וטוען שאינו יודע להתמודד עם עוקץ ואמר: "אז אני רוצה לספר לכם איך ככל הנראה הפסדתי את כל תיק המסחר שלי..".

"אני מקווה שכל מי שאיבד יקבל את הכסף שלו.. אני אמנם לא הפסדתי הרבה, 2660 דולר, אבל אחרי שחרור מצהל ולפני חתונה כנראה שזה כסף שהיה יכול להיות שימושי..", אמר לקוח נוסף עם חיוך מצער.

לקוח אחר פרסם כי הוא הפסיד 72 אלף שקל והוא דורש לעשות הכל על מנת להחזיר את הכסף הזה.

נזק רב עוצמה ללקוחות

לקוחות טוענים כי כבר בתקופה האחרונה חלק מן הפעולות שהם ניסו לבצע דרך מערכת המסחר לא צלחו ואף מדי פעם לא יכלו להזין פקודות כך שנגרמו להם הפסדים שלא יצאו מן הפוזיציה בזמן.

חלק מן הלקוחות כבר פנו אל סניף הבנק שלהם על מנת למצוא פתרון וחקירה מה אפשר לעשות, על מנת להגיש תלונה ותביעה כנגד החברה. על פי הערכות מדובר כי כספי הלקוחות נמצאים בחשבון נאמנות ועל כן הלקוחות הזועמים מנסים לממש זאת כדי למשוך את הכסף שלהם.

לפי מידע של משתמשים נוספים, ישנו קורס שנפתח על ידי חברת ביג שוט, ומרבית הסוחרים פתחו חשבון בשורט טרייד וזאת לאור ההמלצה של חברה/מכללת ביג שוט, אלא שיש לקוחות שהספיקו להעביר את כספם לברוקר אחר, אינטרקאטיב ברוקרס שהודיעה על רצונה להיות חבר רחוק בבורסה.

לקוחות אחרים לקחו את הנושא ביותר רצינות וכבר חלקם התייעצו עם עורכי דין על מנת להגיש בקשה לפירוק חברה והקפאת הליכים וזאת "כדי שלא יבריחו נכסים", לקוח אחר ניסה להרגיע את הרוחות ואמר שהחברה קיימת כבר 10 שנים ולכן קרה שם משהו בוודאות ולא מדובר בעוקץ.

עדכון

אחד ממנהלי טרייד טרייב, המספקת לימודי שוק ההון שלח מייל לתלמידי הקורסים וציין כי נודע לו כי חבר קרוב שלו ניהל חשבון בסך 500,000 דולר! ובשבוע האחרון החבר ניסה להשיג את המנכ"ל כדי למשוך את הכסף אז זה הבריז לו מהפגישות. על כן, מנהל החברה אמר לתלמידיו כי אם ידע זאת לפני, היה מזהיר אותם. טרייד טרייב אף המליצה על שורט טרייד והיא ציינה כי כנראה טעתה בכך ולא זיהתה סימנים.

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

תגובה 1

 1. מוטי - תלמיד ביג שוט

  חברים יקרים,
  היום הגשתי תלונה במשטרה בנוגע לחשד למעילה של חברת שורט-טרייד.
  לדעתי אנחנו צריכים להתארגן כולנו לטובת השכרת עו״ד ומשרד חקירות שיחקרו את הנושא באופן עצמאי, במטרה להשיב את כספנו הרב, בעניינים שכאלו הזמן הינו גורם קריטי!
  בנוסף, אני ממליץ לכולם להגיש תלונה במשטרה!
  כמו כן, מי שיכול לגייס את התקשורת לנושא, לדעתי זה יכול מאוד לעזור.
  אני מעוניין לכנס כמה שיותר חברים להתייעצות בזמן הקרוב, אתם מוזמנים לשלוח לי הודעות ונפתח קבוצת וואטסאפ לטובת העניין.
  אני מגוייס לנושא זה ואני מקווה שגם אתם.

  שיהיו רק בשורות טובות לכולנו!
  מוטי – 050-5752176

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *