תפריט סגור

שמירה על פרטיות ברשת: מדריך הסרת אפליקציות שיש גישה לחשבון שלכם

פרשת הפרטיות בפייסבוק שנחשפה לאחרונה, היא לא הראשונה ועד כה נמצאו הרבה חברות שמנצלות את המידע האישי שלכם לצרכי מסחר והעשרת הידע. אתם כנראה לא יודעים, אבל אם החברים שלכם בפייסבוק שיתפו פוסט כלשהו בו רשום "בואו לראות איך תיראו בעוד 20 שנה!" עם תמונה כלשהי של החבר שלכם – סביר להניח שזה לא פייסבוק, אלא אפליקציה צד שלישי כלשהי.

אפליצקיות הן לא דבר רע, הן לפעמים מקלות עלינו ומספקות לנו ערך, כנגד זה הן משתמשות במידע שלנו הן כדי לספק את המידע שאנחנו צריכים והן כדי להשתמש במידע הזה לצרכים עסקיים ומסחריים. האפליקציה משתמשת במידע אף אם כבר אינכם זקוקים לה.

זהו מדריך ראשון בנושא שמירה על הפרטיות ברשת, המדריך הזה יעזור לכם להבין איך תוכלו לשמור על הפרטיות שלכם באמצעות הסרת אפליקציות לא פעילות ו/או לא נחוצות.

פייסבוק

הרשת החברתית הגדולה בעולם, יש לה המון מידע עליכם ולאפליקציות המותקנות בה גם כן. כדי לשמור על פרטיות בפייסבוק יש להסיר את האפליקציות שאינכם משתמשים בהם ואף למחוק את הפוסטים שהם יצרו עבורכם לפני כן. האפליקציות בפייסבוק עשויות להיות רבות ואפילו משחקים שונים נחשבים לאפליקציה בפייסבוק.

כדי להסיר את האפליקציות בפייסבוק יש לגשת אל הגדרות של אפליקציות:

1. פייסבוק במחשב

בסרגל העליון ליד ההתראות לחצו על 'המשולש ההפוך' > לחצו על "הגדרות" > בסרגל צדדי לחצו על "אפליקציות". לא מצאתם? לא נורא, הנה קישור ישיר: https://www.facebook.com/settings?tab=applications.

כך זה ייראה:

אפליקציות פייסבוק
אפליקציות פייסבוק

כפי שאתם רואים, יש פה מספר אפליקציות. תוכלו תמיד לדעת איזה מידע יש לאפליקציה עליכם בלחיצה על הסימן 'עיפרון' ליד השם של האפליקציה. בנוסף, ניתן לקבל מידע איך אפשר ליצור את מפתחי האפליקציה ולבקש מהם הסרת מידע.

כדי להסיר: בחרו בכל האפליקציות שאינכם זקוקים להם ואז לחצו על הכפתור הכחול "הסר". בשלב הבא, תיפתח לכם חלונית שהיא תסביר מה יקרה עם תסירו את האפליקציה וכן אפשרות להסיר את כל הפוסטים, תמונות וסרטונים שהאפליקציה יצרה עבורכם.

2. פייסבוק בטלפון נייד

אם אתם משתמשים בטלפון נייד, זה נראה קצת אחרת. באפליקציה, ליד סמל ההתראות, לחצו על הסמל '3 קווים אופקיים' או כרטיסיה (כך פייסבוק קוראת לזה) > גללו למטה ולחצו על "קיצורי דרך לפרטיות" (Privacy Shortcuts) > לחצו על "הגדרות נוספות" > לחצו על "אפליקציות".

כאן תוכלו לראות את האפליקציות המחוברות לחשבון שלכם, ניתן להסיר אותם ולבדוק איזה מידע יש להם עליכם.

טיפ פייסבוק

אם אינכם משתמשים כלל באפליקציות, לאחר שהסרתם את כל האפליקציות (ניתן גם לפני), ניתן להסיר את האפשרות כלל להתקנת אפליקציות צד שלישי בחשבון שלכם. בחלק של "אפליקציות, אתרים ומשחקים" לחצו על "ערוך" ואז בחרו ב-"כיבוי", מעתה שום אפליקציה לא תוכל להתחבר לחשבון שלכם עד שתפעילו בחזרה את האפשרות הזו.

גוגל

מנוע החיפוש הגדול בעולם, סביר להניח שאתם גם משתמשים ב-Gmail ואף מחוברים לחשבון בעת גלישה וחיפוש בגוגל. כדי לשמור על פרטיות בגוגל, עליכם לאתר ולהסיר את האפליקציות שאינכם משתמשים בהם יותר. ייתכן וגלשתם באחד האתרים והאתר ביקש להתחבר דרך החשבון גוגל שלכם כדי שתוכלו לצפות במידע, במקרה שאישרתם, הותקנה אפליקציה בחשבון שלכם ויש כעת להסירה.

1. גוגל במחשב

היכנסו לעמוד הראשי של גוגל ולחצו על 9 נקודות ליד ההתראות בחלק העליון, הנקראות גם אפליקציות גוגל (Google Apps) > לחצו על "החשבון שלי" > בעמודה "כניסה ואבטחה" לחצו על "אפליקציות שיש להן גישה לחשבון" > ואז על "נהל אפליקציות". אם אם הסתבכתם, הנה קישור ישיר: https://myaccount.google.com/permissions.

כך זה נראה:

אפליקציות גוגל
אפליקציות גוגל

כפי שאתם רואים, ישנן מספר אפקליציות. בגוגל הן מחולקות ל-2: אפליקציות צד שלישי ואפליקציות של גוגל.

באפליקציות אלו לחצו על השם שלהם, שם ייפתח לכם מידע מורחב יותר: מי המפתח של האפליקציה, איזו גישה יש להן ותאריך הצטרפות. כדי להסיר את האפליקציה, לחצו על הכפתור "בטל את הרשאת הגישה".

2. גוגל בטלפון נייד

במכשיר נייד, זה נראה מאוד דומה לזה של כמו במחשב ולכן ניתן לגשת ישירות לקישור כדי לחסוך זמן.

אינסטגרם

הרשת החברתית מבוססת תמונות הגדולה בעולם, חברת בת של פייסבוק, מאפשרת אף התקנת אפליקציות צד שלישי. על מנת לשמור על פרטיות באינטסגרם, יש לגשת לחלק של הסרת אפליקציות.

1. אינסטגרם במחשב

בעמוד היכנסו לפרופיל האישי שלכם בלחיצה על סמליל פרופיל ליד ההתראות > לחצו על גלגל השיניים > לחצו על "Authorized Apps" (אפליקציות מאושרות). או בקישור ישיר: https://www.instagram.com/accounts/manage_access.

כך זה נראה:

אפליקציות אינסטגרם
אפליקציות אינסטגרם

כפי שאתם רואים, יש פה מספר אפליקציות. על מנת להסיר אפליקציות לא נחוצות, לחצו על הכפתור "Revoke Access".

2. אינסטגרם בטלפון נייד

ניתן להסיר אפליקציות אלו רק דרך גלישה באמצעות הדפדפן בטלפון בנייד שלכם. על כן יש לפעול בדומה להסרת אפליקציות דרך המחשב.

לינקדאין

הרשת החברתית הגדולה לעבור עסקים לעסקים או לאיתור עבודה, בניית קריירה וקשרים עסקים. לינקדאין בבעלות חברת מיקרוסופט וגם היא מאפשרת חיבור של אפליקציות צד שלישי. על מנת לשמור על פרטיות בלינקדאין, יש להסיר אפליקציות לא נחוצות.

1. לינקדאין במחשב

בסרגל העליון לחצו על התמונה (Me) > לחצו על הגדרות ופרטיות (Settings & Privacy) > בסרגל הצדדי בחרו ב- "Partners and services" > ואז לחצו על "Permitted Services". או דרך הקישור הישיר: https://www.linkedin.com/psettings/permitted-services.

כך זה נראה:

אפליקציות לינקדאין
אפליקציות לינקדאין

כפי שניתן לראות, ישנן מספר אפליקציות שמחוברות לחשבון שלכם. על מנת להסיר, לחצו על "Remove".

2. לינקדאין בטלפון נייד

לחצו על התמונה שלכם בצד שמאל למעלה > לחצו על גלגל השיניים בצד ימין למעלה > בלשונית חשבון "Account" המשיכו למטה עד להגדרה "Permitted Services" ולחצו עליה. כך תוכלו לראות אפליקציות מחוברות ולהסיר אותן.

טוויטר

רשת החברתית שבה ניתן לאתר חדשות ואירועים בצורה המהירה ביותר. גם טוויטר מציעה את האפשרות של התקנת אפליקציות צד שלישי. על מנת לשמור על פרטיות בטוויטר, יש להסיר אפליקציות לא בשימוש.

1. טוויטר במחשב

בחלק העליון, לחצו על תמונת הפרופיל שלכם > לחצו על הגדרות ופרטיות > לחצו על "יישומים".  או דרך הקישור הישיר להסרת אפליקציות צד ג': https://twitter.com/settings/applications.

כך זה נראה:

אפליקציות טוויטר
אפליקציות טוויטר

2. טוויטר בטלפון נייד

ניתן להסיר אפליקציות אלו רק דרך גלישה באמצעות הדפדפן בטלפון בנייד שלכם. על כן יש לפעול בדומה להסרת אפליקציות דרך המחשב.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *