תפריט סגור

כך השתלט רמי לוי על קופיקס בלי להוציא שקל מהכיס

רמי לוי שיווק השקמה הודיעה אתמול על מימוש האופציה שניתנה לה במסגרת רכישת מניות של קופיקס (Cofix), שבסופו של דבר היא תחזיק שליטה בקבוצת קופיקס. במסגרת ההסכם, רמי לוי תחזיק 50.01% ממניות קופיקס גרופ (שכוללת את קופיקס וסופר קופיקס) וקיבלה גם במתנה 30% ממניות סופר קופיקס.

הכל התחיל עוד דצמבר 2017, אז הודיעה קופיקס כי מעוניינת להכניס שותף, לרבות רמי לוי. ב-1 בינואר ההסכם השביל ורמי לוי רכב 20% ממניות קופיקס גרופ (בדילול מלא) כנגד הקצאת מניות של רמי לוי לפי מחיר של 21 מיליון שקל המשקף שווי חברה של 105 מיליון שקל לקופיקס.

במסגרת אותו הסכם, רמי לוי קיבלה אופציה למשך 24 חודשים לקבלת עוד כ-30% מהמניות של קופיקס גרופ וזאת כנגד הקצת מניות נוספת ולפי הנחה של 15-17% בשווי קופיקס. כך בסופו של דבר הייתה מחזיקה רמי לוי בקופיקס כ-50.01% בדילול מלא.

רמי לוי שמחזיק בחברה לא המתין הרבה. לפי ההסכם המתוקן שנחתם אתמול, רמי לוי שיווק השקמה הודיעה על מימוש האופציה שניתנה לה והיא תקבל לידה עוד מניות שיוקצו לה כך שבסופו של דבר, תחזיק בחברה 50.01% בדילול מלא.

התשלום יבוצע כנגד הקצאת מניות של רמי לוי בסך של 1.38% מהון המניות המונפק. סכום העסקה חושב על ידי הנחה של 15% המבוסס על מחיר מניית קופיקס גרופ בבורסה. כך שבפועל, רמי לוי (בעל השליטה) לא הוציא שקל מהכיס.

בנוסף, רמי לוי תקבל לידה 30% ממניות חברת הבת סופר קופיקס וזאת ללא תמורה נוספת. כך שבמצטבר, רמי לוי תחזיק בחברת סופר קופיקס 65% בצורה הבאה: 30% החזקה ישירה + 35% החזקה עקיפה (50.01% במכפלת 70% מניות סופר קופיקס).

זאת ועוד, רמי לוי תפוצה באמצעות הקצאת מניות נוספות עבור סכומים שקבוצת קופיקס או חברות הבנות שלה יצטרכו לשלם בגין פסקי דין או הסכם פרשה בתביעות שנגדה.

ההסכם קובע גם כי רמי לוי רשאית למנות את רוב הדירקטורים בקבוצת קופיקס וכי ההצבעה תבוצע לפי שיעור ההחזקות. כך למעשה הסעיף בהסכם מגביל את זכויות הוטו של אבי כץ ומי מטעמו ככל שישנם.

לבסוף, ההסכם החדש קובע גם כי קופיקס תממש את האופציה לרכישת כל מניות סופר קופיקס שמוחזקות על ידי חברת גרין לנטרן (50%) בסכום של 35 מיליון שקל.

לרמי לוי אין נוכחות של סופרמרקטים בתוך העיר, על מנת להעמיק את הכניסה, היה עליו לפתוח סופרמרקטים חדשים ממותגים שהיו כרוכים בהשקעה לא מבוטלת או לרכוש חברה מתחרה. מפני שסופר קופיקס מחזיקה 30 סופרמרקטים בתוך העיר, זה היווה לו דלת כניסה לתחום.

אישור הממונה על ההגבלים העסקיים התקבל כבר בהסכם המקורי בינואר ולכן ככל הנראה לא יידרש אישור מחדש למרות שההסכם השתנה. על מנת שמימוש האופציה תיכנס לתוקף, ההסכם צריך להיות מאושר על ידי האסיפה הכללית בחברת קופיקס גרופ עד לתאריך 22 בספטמבר 2018.

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *