צרכנות

קיבלתם דו"ח עם מצלמת מהירות? אל תמהרו לשלם

ביום ראשון, הפרקליטות הורתה להקפיא באופן זמני את כל הדוחות שניתנים על ידי מצלמות המהירות בישראל. היום, משטרת ישראל הודיעה כי עד להבנה ולבירור הבדיקות, האכיפה הוקפאה.

מדובר על מצלמות מהירות ואכיפה מסוג א3 ולפי הערכה מדובר על כ-200 מצלמות כאלו בישראל, אלה הם מלצמות אדומות הנמצאות בדרך כלל מעבר לשולי הדרך על עמודי קבע והן מצלמות כאשר נהגי רכב עוברים על המהירות המותרת בקטע הנסיעה.

המשטרה מצידה מאשימה את מכון התקנים שכן היא החלה להשתמש במצלמות אלו רק לאחר אישור המכון. במהלך חקירה בבית משפט של נציג המכון, נראה כי מכון התקנים לא ביצע את כל הבדיקות כנדרש.

חשוב לציין כי המשטרה עדיין תתעד נהגים שנוהגים במהירות מופרזת על ידי המצלמות הללו אך האכיפה וחלוקת דוחות תופסק, ולכן חשוב לנסוע על פי חוק. לא מומלץ לצפצף על החוק ולנסות לתפוס על זה גל.

גורמים אחרים בענף מעריכים כי לא צריך לשלם כלל את הדוחות המופקות על ידי מצלמות המהירות הללו כיוון שהן אינן תקינות. עם זאת, חשוב להיווץ עם גורם מקצועי ומשפטי ולא להסתמך על הצהרות או אמרות שונות ברשתות.

עם זאת, חשוב לציין כי מלצמות אחרות ואמצעי אכיפה אחרים כגון מצלמות הדבורה שעל הניידות או אקדחי לייזר עדיין פעילים.

הנה הודעת המשטרה היום:

לאחר הפרסומים בכלי התקשורת בנושא מצלמות האכיפה א-3 ובעקבות פניות שאנו מקבלים בנושא. ברצוננו להבהיר: מצלמות המהירות ממשיכות לתעד נהיגה במהירות מופרזת. החלטה לגבי האכיפה תתקבל בתום הבדיקות. אזרחים ששילמו דוחות מסוג זה אינם צריכים לפנות למשטרה בשלב זה.

עם זאת, בדיונים בין פרקליטות המדינה לאגף התנועה הוחלט להאריך את המועד האחרון לתשלום דוחות מהירות שהנפיקה המערכת, והמועד האחרון לתשלום טרם חלף. המועד האחרון לתשלום של דוחות אלו הוא עד ליום 2.9.18 כולל.

נדגיש כי הוראה זו אינה חלה על דוחות תנועה אחרים, מכל סוג שהוא. סעו כחוק.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

תגובה אחת

  1. מצלמות האכיפה א-3 מצלמות גם עבירה בחצייה באור אדום האם גם יבוטל הדוח על חציית רמזור באור אדום?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close