חדשות כלכלה

הוקם מטה לאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן הקים מטה לאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון שעיקר תכליתו היא ריכוז המערכה הכלכלית של מדינת ישראל כנגד ארגוני הטרור בארץ ובעולם ובפרט אהוקם מטה לאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחוןחריות על יישום חוק קיזוז משכורות מחבלים.

חוק קיזוז שכר מחבלים אושר במליאת הכנסת רק לפני יומיים וכבר הוקם המטה במשהב"ט. המט"ל יעקוב אחר פעילות פיננסית של גורמי טרור בארץ ובעולם ויתאם בין כלל משרד הממשלה וגופי הביטחון, כמו גם, ינהל את המאבק הכלכלי בהם בזירה הבינלאומית.

בכל סוף שנה, יגיש המטה למשרד הביטחון ולקבינט הביטחוני דו"ח על תשלומי הרשות הפלסטינית למחבלים ולבני משפחותיהם. על בסיס הדוח הזה, המדינה תקזז את הכספים שהיא מעבירה לה מכספי משלם המיסים (בעצם.. כולנו) סכום השווה לערך שתלומי הרשות למחבלים ותקפיאו.

הראש המטרה יעמוד עו"ד פול לנדס, שגויס למשרד הביטחון ממשרד ראש הממשלה. לנדס שימש כראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים ושימש תפקיד בכיר לעניין המאבק הכלכלי בטרור במשרד הממשלה.

המטרה יפעל בכפיפות לשר הביטחון ויורכב מנציגי צה"ל, משרד הביטחון, משרד ראש הממשלה, משטרת ישראל והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים.

ליברמן: "המלחמה בטרור נשענת על שתי רגליים – ביטחונית וכלכלית. אנו פועלים לחיסול הטרור באמצעים צבאיים ובמקביל מייבשים את מקורות המימון שלו. המטה הכלכלי שהקמתי יוביל מאמץ משולב, גלוי וסמוי, בארץ ובעולם שייתן מכה כואבת למחבלים ולספונסרים שלהם".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *