תפריט סגור

תקנות העמותות אושרו: תקרת התרומה הפטורה מדיווח תעמוד על 100,000 ₪

ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה היום את תקנות העמותות, התשע"ז-2016 לפיה התקרה לתרומה הפטורה מדיווח תעמוד על 100,000 ₪ במקום 150,000 ₪ שנקבעה בהצעת הממשלה. כיום עומדת התקרה על תרומה מצטברת של 20,000 ₪.

לאחר שהוועדה אישרה את התקנות ביקשו חברי האופוזיציה רביזיה ומשהקואליציה לא השיגה רוב הודיע היו"ר סלומינסקי על דחיית הרביזיה לשעה מאוחרת יותר. חברי האופוזיציה דרשו לקיים את ההצבעה במועד שנקבע וחה"כ יואל חסון (המחנה הציוני) אמר כי ידרוש את התערבות היועמ"ש לכנסת עו"ד איל ינון.

במצב החוקי כיום, עמותה חייבת לציין בדוח הכספי את שמו של כל תורם יחיד שתרם לה תרומה מצטברת של 20,000 ₪ אלא אם קיבלה אישור מיוחד לחסות את שמו. לפי התקנות שאושרו, עמותה תהיה מחויבת לדווח רק על תרומה שנתית מצטברת של 100,000₪ הגם שתידרש לנהל רישום של מי שתרם לה תרומה מצטברת של 20,000 ₪, וכן תידרש לדווח על קבלת תרומה מצטברת של 50,000 ₪ אם היא עולה על 20% ממחזורה הכספי השנתי של העמותה. לצד העלאת הסכומים הדרושים בדיווח על פי התקנות החדשות צפוי הרישום להיות משמעותי יותר, שכן העמותה תידרש לרשום גם את מספרי תעודות הזהות של התורמים. ההסדר אינו משנה מהסדרי הדיווח שנקבעו בחוק ובתקנות לגבי תרומות שמקבלות עמותות מישויות מדיניות זרות.

במהלך דיוני הוועדה בתקנות התברר כי מתן האישור לחיסוי שם תורם ניתן כמעט באופן אוטומטי, כעניין שבשגרה, עד לסכום של 150,000 ₪, כך שהעלאת הסכום מהווה עיגון של הנוהל הפנימי של רשם האגודות הגם שמדובר בהפיכת ברירת המחדל.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *