תפריט סגור

לאומי גודיז: תכנית ההטבות של בנק לאומי – כל מה שרציתם לדעת

אחרי שמכר בנק לאומי את כרטיס האשראי לאומי קארד (מקס – בשמו החדש) הוא הפסיק את תכנית ההטבות שלה ללקוחות הבנק והשיק משלו – לאומי גודיז. מדובר על תכנית עבור לקוחות הבנק, כך שהם מקבלים הטבות והנחות על ביצוע פעולות בנקאיות שונות או שאינה בנקאית.

"אז מה כל כך גוד בגודיז?" הבנק אומר. הלכנו לבדוק זאת וחזרנו עם כתבה שכוללת את כל המידע שאתם צריכים. אגב.. חסכנו מכם את הנקודות הקטנות של התקנון שכולל כמה אלפי מילים (אלא אם אתם ממש רוצים לקרוא את זה).

לאומי גודיז – מה זה בכלל?

לאומי גודיז (Leumi Goodys) היא תכנית ההטבות של בנק לאומי, במסגרתה, לקוחות הבנק נהנים מהטבות והנחות שונות. התכנית מוגבלת רק ללקוחות הבנק ורק ללקוחות אשר מחזיקים בכרטיס אשראי או בכמה כרטיסי אשראי שהונפקו על ידי בנק לאומי.

התכנית מחליפה את התוכנית הקודמת שלה עם לאומי קארד שבמהלכה לקוחות הבנק נהנו מהטבות שונות. אבל הבנק היה מחויב למכור את לאומי קארד בעקבות ועדת שטרום וחוק הגברת התחרות בבנקאות. לדעתינו, כתוצאה מכך הבנק הבין כי הוא הולך להפסיד מידע וכוח צרכני וכוח כלכלי (שהכסף עובר דרכו) והחליט על מהלך שמטרתו להחזיר את הכוח ובהתאם לכך, להחליש את לאומי קארד (MAX).

במהלך התכנית, כל לקוח של בנק לאומי אשר מבצע פעולות באמצעות כרטיסי האשראי (לרבות אשראי עסקי) או שמבצע פעולות בנקאיות בחשבונו, זכאי לצבור "גודיז". גודיז הם מעין מטבעות דיגיטליים אשר מקנים בסופו של דבר הטבה או הנחה על מוצרים, שירותים או פעילות מסויימת של עסקים המשתתפים בתכנית.

שיטת הצבירה היא חודשית, ויש מינימום ומקסימום וכמובן יש הטבות מסויימות בעת הצטרפות. כדי להנות מכך, יש להוריד את האפליקציה של גודיז לטלפון הנייד. התכנית היא אישית ולא ניתנת להעברה לאחר.

מי יכול להצטרף לתכנית לאומי גודיז?

רק לקוחות בנק לאומי (כולל בעלי חשבון לאומי טוטאל דיגיטל), שיש להם כרטיס אשראי, או כמה, שהונפקו על ידי הבנק. השימוש הוא לפי מספר זהות ולכן גם בחשבונות משותפים, רק אחד נהנה. בחשבונות עסקיים, בעיקר על חברה בע"מ, ניתן לצבור הטבות, אך מימוש המטבעות "גודיז" יבוצעו מהחשבון הפרטי בלבד.

במילים אחרות, לקוחות של בנקים אחרים, או שיש להם כרטיס אשראי חוץ בנקאי, לרבות של לאומי קארד (מקס MAX בשמו העדכני) שלא הונפק על ידי בנק לאומי – לא זכאים להשתתף בתכנית. גם לקוחות של מועדוני תעופה לא יכולים להשתתף בתכנית, אלא אם כן הם יחליטו להמיר את התכנית.

אילו כרטיסים משתתפים בתכנית?

כרטיס אשראי המזכה בהטבות הוא כל כרטיס אשראי שהונפק על ידי בנק לאומי, לרבות אם מדובר על כרטיס אשראי עסקי.

יחד עם זאת, הכרטיסים הבאים אינכם מזכים: כרטיס דביט (חיוב מיידי / דיירקט), כרטיס Cash Card, כרטיסי מתנה, כרטיס נטען, כרטיס של חשבון בנק פפר (סניף של בנק לאומי), כרטיס פליי קארד (FLY Card), כרטיס לאומי Me או כרטיסים אחרים שהבנק יכול לקבוע מעת לעת.

שימו לב, גם כרטיס אשראי חוץ בנקאי, שהוזמן ישירות דרך חברת כרטיסי אשראי או דרך מועדון צרכנות (של רשת שיווק, חנות בגדים וכדומה) – לא כלול בתכנית.

לאומי גודיז – אז איך צוברים?

כמו שכתבנו זאת מוקדם, צוברים "גודיז" על פעולות של רכישות בכרטיס אשראי, ועל פעולות דיגיטליות (פעולות בנקאיות ושאינן בנקאיות) באמצעות האתר, האפליקציה או בעמדות השירות.

כמו כן, עבור אירועים מזכים שונים, שחלקם פעם אחת בלבד.

אז כמה מקבלים גודיז?

כרטיס אשראי:

 • ביצוע רכישות או הוצאות במינימום של 2,000 ₪ בחודש – מקבלים 1 גודיז על כל 100 ₪ שקלים של הוצאה.

הצבירה מתחילה ברגע שסך ההוצאות על כל כרטיסי האשראי עולים על 2,000 ₪ בחודש ועד 8,000 ₪. כלומר, מי שביצע עסקות בכרטיס אשראי על סך 1,500 ₪ – לא יצבור כלל באותו חודש דרך כרטיסי האשראי.

פעולות דיגיטליות:

 • פעולה דיגיטלית בנקאית ראשונה בחודש מכל סוג – 5 גודיז על פעולה ראשונה מכל קבוצה. קבוצה היא אחת מאלה: עובר ושב, פיקדונות וחסכונות, שיקים, העברות, מט"ח, כרטיסים. לכל קבוצה יש כמה פעולות.
 • פעולה דיגיטלית שאינה בנקאית ראשונה – 10 גודיז חד פעמי אם בוצעה לראשונה או לאחר חלוף 6 חודשים. פעולה כזו כמו צ'אט עם בנקאי, רישום למייל ירוק וכדומה.
 • פעולה דיגיטלית ראשונה אי פעם – 10 גודיז חד פעמי על פעולה שבוצעה לראשונה או לאחר 6 חודשים (כמו תשלום חשבונות).

אירועים מזכים אחרים:

 • השלמת הליך הרשמה לתכנית על ידי הורדת האפליקציה לטלפון – 50 גודיז חד פעמי.
 • פתיחת חשבון בנק לאומי – 20 גודיז חד פעמי.
 • העברת משכורת חדשה אחת ב-6 חודשים אחרונים שמעל 1,000 ₪ – 20 גודיז חד פעמי.
 • יום הולדת בנקאי (כל 10 שנים ממועד התקשרות עם הבנק) – 20 גודיז חד פעמי.
אפליקציה לאומי גודיז
אפליקציה לאומי גודיז

מתי אפשר להשתמש במטבעות גודיז?

אופן חישוב הצבירה של הגודיז מבוצע בין התאריכים 25 לחודש ועד 24 לחודש העוקב – זהו חודש הצבירה. הגודיז ניתנים לשימוש החל מתאריך 1 לאחר חודש הצבירה. לדוגמה: צברתם גודיז בין התאריכים 25 במרץ ועד 24 באפריל. בתאריך 1 במאי הגודיז יהיו זמינים לניצול.

חשוב לשים לב כי המטבעות שנצברו, ניתנים לשימוש רק באותו חודש בלבד. כלומר, כל שאר המטבעות (הגודיז) שלא מומשו באותו חודש, נמחקים. לא ניתן להעביר את היתרה לחודש הבא. לדוגמה: אם באותו חודש מאי היה לכם 50 גודיז וניצלתם 40 מהם, אזי ה-10 יימחקו ולא ניתן להעביר אותם לחודש הבא.

נקודות קטנות נוספות

כדי לצבור גודיז באמצעות כרטיס האשראי, חובה לצבור מינימום סכום רכישות העומד על 2,000 ₪, מה שמקנה לכם 20 גודיז (לפי יחד של 1:100 כמו שכתוב מקודם). במידה ולא הגעתם למינימום הזה, לא תוכלו לנצל את הגודיז החלקיים. כמו כן, לא ניתן להעביר את המטבעות הללו לחודש העוקב.

כלומר, מי שביצע רכישות באשראי בסך 1,500 ₪ בחודש מסויים, וכן 1,000 ₪ בחודש עוקב – סך הכל גודיז שהוא יקבל – 0. כיוון שהוא לא עבר את המינימום לא בחודש אחד ולא בחודש אחר.

בנוסף לכך, יש מגבלה של גודיז שמותר לקבל בחודש דרך רכישות בכרטיס אשראי, המגבלה עומדת על 80 גודיז בלבד. כלומר, כל סכום העולה על 8,000 ₪ לא מזכה אתכם בצבירת גודיז. לדוגמה: נניח ורכשתם ב-10,000 ₪ בחודש מסויים ב-3 כרטיסי אשראי מזכים – תוכלו לקבל רק 80 ולא 100 גודיז.

ההגבלה חלה על העסקאות באשראי, אולם, אם תבצעו עסקאות בנקאיות אחרות, תוכלו לעבור את ה-80 גודיז בחודש.

לאומי גודיז – איך זה עובד? איך מנצלים את ההטבות?

כדי להתשתף בתכנית חובה להוריד את האפליקציה בחינם דרך חנויות האפליקציות. כברירת מחדל, כל לקוח בנק לאומי מצטרף לתכנית באופן אוטומטי ללא תשלום. לאחר ביצוע עסקאות, אתם צוברים את המטבעות.

כאשר מגיעים לתאריך 1 בחודש מסויים (העוקב את חודש הצבירה), מקבלים את הגודיז שנצברו בין ה-25 לחודש הקודם לחודש הצבירה ועד ה-24 לחודש הצבירה.

באפליקציה, ניתן לחפש את ההטבות שאתם מעוניינים בהם, באם מדובר על פעיליות שונות, פנאי, הנחה על ביגוד, ארוחה וכדומה. לכל הטבה נקבע כמה הוא עולה ב- "גודיז" ולעיתים צריך להוסיף סכום מסויים נוסף בכסף כדי להשלים את קבלת ההטבה. ההטבות מתעדכנות מעת לעת על ידי העסקים המתפעלים.

לאחר הזמנת ההטבה, נשלחת הודעה על אישור ביצוע הרכישה לטלפון הסלולארי שלכם. כדי לממש את ההטבה, אתם נדרשים להציג לבית העסק את אישור ההזמנה שנשלחה בהודעה, או כרטיס אשראי שנרכש דרכו, או קופון או אישור הזמנה במייל, או תעודת זהות – בהתאם לסוג ההטבה שבחרתם ולתנאיה.

שימו לב: לא ניתן להעביר גודיז שנותרו לחודש העוקב. ביום האחרון של אותו חודש בשעה 23:59 הם יימחקו ולא יהיה ניתן להשתמש בהם.

אילו הטבות קיימות?

נכנסנו גם לראות אילו הטבות קיימות כעת, מפני שמדובר על תהליך ההשקה, נראה כי אין הרבה הטבות. יחד עם זאת, ניתן לראות הטבות על כרטיסים לסרט של יס פלנט ורב חן וכן לסינמה סיטי, כריך ושתיה בארומה נתב"ג, ביטוח AIG, קפה נמרוד, חנויות ביגוד (פוקס, מנגו, גולף אנד קו), כרטיס הנחה לונה פארק, הנחה לספארי, מבצעי בורגראנץ', כרטיס כניסה מיני ישראל, קפה ג'ו ועוד כמה.

לאומי גודיז – איך מצטרפים?

הצטרפות ללקוחות בנק לאומי היא אוטומטית ומקבלים מתנת הצטרפות של 50 גודיז. אולם, צריך להוריד את האפליקציה לטלפון הנייד כדי לצבור את הגודיז למכשירי אנדרואיד בחנות האפליקציות גוגל פליי או למכשירי אייפון בחנות האפליקציות אפסטור.

לאומי גודיז – שירות לקוחות

אם יש לכם שאלה או מידע נוסף, תוכלו ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של לאומי גודיז כאן:

 • בטלפון *5522 או 03-9545522. המוקד פעיל בימים א'-ה' בין השעות 8:00-19:00 ובימי ו' בין השעות 8:00-13:00.

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

תגובה 1

 1. אסיה ראול

  מסתבר גם מהמאמר שלכם, שחייבים smartphone .זה ממש אכזרי ללקוחות מבוגרים שאין להם, זה מעצבן לקוחות שיש להם smartphone וזה מעיד על עצמו שיש בעיה לנסות מאוחר יותר, זה גם מותיר אותנו חסרי אונים אם שכחנו או איבדנו את המכשיר ואיננו יכולים לגשת לאפליקציה… יש להתאגד ולעזוב את הבנק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *