תפריט סגור

כך תיראה קריית התקשוב שאותה יבנו שיכון ובינוי ואפריקה ישראל

משרד הביטחון פרסם היום את תוצאות המכרז להקמת הקריה התקשובית הדיגיטלית לפיה שיכון ובינוי ואפריקה ישראל הציעו הצעה טובה יותר להקמת הקרייה שתשכון בפארק ההיי טק גב-ים והם ניצחו את מנרב ואלקטרה ששניהם עלו לשלב הסגירה הפיננסית באוקטובר 2017.

קריית התקשוב תוקם על שטח של 180 דונם בבאר שבע, כאשר מתוכם 150 אלף מ"ר הוא שטח בנוי. קריית התקשוב תיבנה כבסיס חכם והיא תתאפיין בחדשנות בתכנון, יעילות אנרגטית ותשתיות מתקדמות והיא תשרת כ-5,000 חיילים ואנשי קבע.

כחלק מתכנית המעבר דרומה שנועדה לשחרר שטחים באזורי ביקוש בגוש דן ופתרון בעיית הדיור, לבסיס יועברו היחידות הטכנולוגיות של צה"ל: אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, ו"אופק"-היחידה הטכנולוגית של חיל האוויר. בנוסף, גם מטה פיקוד דרום יועתק ויועבר הנה.

המכרז להקמת קריית התקשוב הדיגילית נאמד בסכום של 7 מיליארד שקל והוא יתאפיין ביוזמה פיננסית פרטית (PFI) הכוללת מימון, תכנון, הקמה ותפעול הבסיס למשך 25 שנה בשיטת זכיינות.

משרד הביטחון מעריך כי הקמת קריית התקשוב תוביל לפיתוח כלכלי באזור תוך כדי יצירת אלפי מקומות עבודה חדשים בנגב. המהלך אף יביא לריכוז הטכנולוגיה והמוחות הטכנולוגיים של צה"ל וישולבו באקדמיה ובמגזר ההיטק אשר יביא לשיתוף פעולה בין הצבא לבין האקדמיה ולבין התעשייה והתעסוקה. הדבר יהפוך את באר שבע למרכז טכנולוגי עם דגש על סייבר ודיגיטציה.

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *