חדשות כלכלה

ההמצאה של ישראל: 9 המצאות מתוך 70 הגיעו לשלב הגמר

לשלב הגמר של התחרות "70 ההמצאות הגדולות של ישראל כחול-לבן" הגיעו 9 המצאות, שאחת מהן תוכרז בעוד כשבועיים כהמצאה של המדינה

לרגל חגיגות ה- 70 למדינת ישראל, משרד הכלכלה והתעשייה לחדשנות הישראלית העמיד לבחירת הציבור את המוצרים והטכנולוגיות פורצי הדרך אשר יוזמו ופותחו בישראל לאורך שנות קיומה.

שלב הגמר של התחרות נפתח השבוע כאשר בעוד כשבועיים תוכרז ההמצאה של המדינה. הציבור היה יכול לבחור באינטרנט בתקופה האחרונה 70 מההמצאות הגדולות ופורצות הדרך אשר הומצאו ופותחו לאורך שנות קיומה של המדינה. הציבור בחר את ההמצאות אשר משפיעות על כמות גדולה של אנשים בעולם, מעצבות את המציאות, הופכות את העולם לטוב יותר ומהוות מקור לגאווה לאומית.

9 ההמצאות שהגיעו לשלב הגמר הן: לוויין אופק, דיסק און קי, חומת אש של צ'ק פוינט, מכונות לייצור מים מהאוויר, waze, מערכת רובוטית לסיוע בניתוחים זעיר-פולשניים, כיפת ברזל, סנדלי טיילים מהפכניים וטפטפות.

החדשנות, הרעיונות וההמצאות אשר יצאו מהתעשיות הצבאיות, יושמו בהמשך בתחומים האזרחיים ופרצו אל העולם כולו והפכו את ישראל למעצמה עולמית. מוצרים וטכנולוגיות ישראליים כגון תקשורת, אינטרנט, מובייל, אלקטרוניקה חומרה ותוכנה, פארמה ומכשור רפואי, חקלאות, טכנולוגיות מים ואנרגיה מתחדשת נמצאים בשימוש ברחבי העולם. ההמצאות הללו מיצבו את התעשייה הישראלית כחדשנית ופורצת דרך בקנה מידה עולמי והפכו מקור לגאווה לאומית.

רוצים גם אתם להשפיע? היכנסו לעמוד התחרות: http://www.economy.gov.il/MadeInIsreal/Documents/quest-IsraeliInventions.html

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close