דין ומשפט

חקירה מנהלית נפתחה בישראל כנגד פייסבוק

הרשות להגנת הפרטיות (לשעבר רמו"ט) הודיעה היום לחברת פייסבוק על פתיחת חקירה מנהלית בעניינה, בעקבות הפרסומים הנוגעים להעברות המידע האישי מחברת פייסבוק לחברת קיימברידג' אנליטיקס, והאפשרות לביצוען של הפרות חוק נוספות במידע אישי של ישראלים.

הרשות להגנת הפרטיות היא הגוף המסדיר, המפקח והאוכף על פי חוק הגנת הפרטיות בישראל. כרגולטור הפועל להגנה על זכות היסוד לפרטיות ולהגנת מידע אישי בישראל, הרשות מופקדת על הגנת המידע האישי במאגרי מידע דיגיטליים ועל ביצורה של הזכות לפרטיות

לפי דיני הפרטיות, שימוש במידע אישי ייעשה רק למטרה שלשמה הוא נמסר וניתן להעבירו לגורם אחר רק אם ניתנה לכך הסכמה. בהתאם לכך, הרשות תחקור אם נעשה שימוש בלתי חוקי במידע אישי של משתמשים ישראלים, באופן שפוגע בזכותם לפרטיות, ומפר את דיני הגנת הפרטיות בישראל.

על פי הסערה, חברת האנליטיקה קיימברידג' אספה בצורה חשאית מידע אישי ופרטי של מעל 50 מיליון משתמשי פייסבוק וזאת ללא כל הסכמתם. כתוצאה מכך, משתמשים החלו לסגור את החשבון שלהם בפייסבוק ואף התחוללה סערה בעקבות ההאשטג #DeleteFacebook בטוויטר שמטרתו היא לעודד את סגירת החשבון הפייסבוק של המשתמשים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close