שוק ההון

גוגל תאסור פרסום של מטבעות מבוזרים ואופציות בינאריות

גוגל מצטרפת לפייסבוק והחל מחודש יוני הקרוב תאסור פרסומים שונים בתחומי שירותים פיננסיים הכוללים בין היתר את התחום של מטבעות וירטואליים ואופציות בינאריות

שירותים פיננסיים התחום החם ביותר תמיד, יש לו רצף של תתי תחומים הכוללים בין היתר בורסות ושוקי הון, מסחר במניות, מסחר במטבע חוץ, הלוואות, השקעות פיננסיות, מטבעות דיגיטליים ועוד. זהו תחום שבו מתגלגל המון כסף ולכן הוא זוכה גם לרגולציה מכבידה.

מדיניות הפרסום החדשה של גוגל בנושא "שירותים פיננסיים" שתיכנס לתוקף בחודש יוני 2018 תאסור על פרסומים שונים ובין היתר חוזי הפרשים, עסקאות ספוט והימורים במרווחים פיננסיים. לסוגים אלו יצטרפו גם איסור פרסום של אופציות בינאריות ומוצרים זהים בעלי שם אחר וכן איסור פרסום של מטבעות דיגיטליים לרבות הנפקות אסימונים דיגיטליים – ICO, בורסות למטבעות דיגטליים, ארנקים קריפטוגרפיים ושירותי ייעוץ בנושאי סחר במטבעות מבוזרים.

מפרסמים שירצו לפרסם מידע בתחומים לעיל, יצטרכו לקבל אישור מגוגל לפני שהם יתחילו לפרסם במערכת הפרסום שלה, AdWords. על מנת לקבל אישור זה, יש ראשית:

  1. לקבל רישיון מטעם הרשות לשירותים פיננסים במדינות בהם הם מתמקדים (כדוגמת רשות ניירות ערך).
  2. לוודא שהמודעות ודפי נחיתה תואמים למדינות הפרסום של אדוורדס.
  3. לעמוד בדרישות המשפטיות הרלוונטיות, כולל דרישות הקשורות למוצרים פיננסיים מורכבים המבוססים על ספקולציות.

גם פייסבוק הודיעה על כך שהיא תאסור על פרסום ממומן של תוכן בנושא מטבעות מבוזרים, הנפקות אסימונים ואופציות בינאריות. חשוב לציין שפייסבוק אוסרת על פרסום אשר דוחף אנשים לבצע עסקה. אולם יש פרצה אחת שמאפשרת פרסום של תוכן בתחום הזה, מדובר על "פרסום סמוי", סוג של תוכן ממומן שמטרתו היא "ללמד" את המשתמש אודות התחום שבמהלך הכתבה הוא ייחשף לפרסום בתוך האתר עצמו.

תחום המטבעות הדיגיטליים עובר שינוי משמעותי בשנת 2018, לאחר ששנת 2017 הייתה שנה מרתקת בה היו עליות משמעותיות במחירי הסחורות והמטבעות הדיגיטליים. החל משנת 2018, רשות המסים הודיעה על כוונתה שהיא תמסה את המטבעות הדיגיטליים והם יחושבו כנכס ולא כמטבע, דבר שמשפיע באופן משמעותי על המיסוי ועל הכנסות המדינה. בנוסף, הרשות גם הודיעה כי מבחינתה, הפנקות אסימונים דיגטליים (ICO) בקרב חברות, מהווה הכנסה לכל דבר ועניין ולכן היא תמוסה לפי הנוהל והחוזר שפרסמה.

בתוך כך, גם רשות ניירות ערך הודיעה כי לא תאפשר מסחר בבורסה של חברות שערכן מבוסס על מטבע דיגיטלי כדוגמת הביטקוין. לצורך הגברת המידע לציבור, הרשות פרסמה הודעה בדבר הסיכונים העיקריים בעת השקעות לא מפוקחות.

לגבי אופציות בינאריות, בחודש אוקטובר 2017 אושר סופית החוק לאיסור גורף למסחר באופציות בינאריות בישראל ולרבות איסור גם לספק שירותים ללקוחות בחוץ לארץ והרשות הסדירה את התחום עם רישיון זירת סוחר שכיום ישנם רק 5 חברות בעלות רישיון זה.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close