תפריט סגור

ג'נרל טרייד הודיעה על סגירתה – חשש לכספי המשקיעים והסוחרים

שבוע בדיוק לאחר שאירע הסיפור עם חברת שורט טרייד, אתמול בערב התברר כי חברת ג'נרל טרייד הודיעה על הפסקתה, החברה עסקה בשירותי ברוקטאז' ומסחר בבורסה האמריקאית.

ג'נרל טרייד הוקמה בשנת 2009 והחברה הציעה מערכת מסחר בבורסה האמריקאית על ידי ספק תוכנה וברוקר. מרבית הלקוחות שלה הם לקוחות שרכשו לימודי שוק ההון במכללת סימפל טרייד של דודו רוז ושותפו שגיא קדם והיא התבלטה הן עקב העמלות הנמוכות שהציעה. המותג ג'נרל טרייד הופעל על ידי החברות ג'י.טי.ג'י מרקטינג בע"מ וחברת ג'י.טי גלובל ישראל בע"מ.

למעשה, ג'נרל טרייד וחברת סימפטל טרייד הם חברות אחיות כך שהבעלים של ג'נרל טרייד למעשה דודו רוז ושגיא קדם.

סוחרים רבים שניסו לבצע עסקאות שוב נתקלו בבעיות ולאחר מכן כבר התברר. נשלח מכתב מאת משרד עו"ד המצייג את החברה בשם דן סלע ובו נאמר כי החברה מודיעה על הפסקת פעילות.

במכתב שנשלח אמש נאמר:

"אנו מניחים שחלקכם כבר ער לכך, שהחברות נקלעו לקשיים כספיים רחבי היקף ואין באפשרותן להמשיך פעילתן כפי שאין באפשרותן, לעת הזו, להחזיר, למי שמבקש זאת, את הכספים שהופקדו אצלן, גם לא את חלקם. על כך החברות מצרות".

"החברות שוקדות על מציאת דרכים שיהא בהן – כך הן מקוות – כדי למזער, ככל שיהא ניתן, את ההפסדים/ הנזקים, שצפויים להיגרם ללקוחותיהן ועובדיהן".

גם כאן מדובר על נזק עצום למשקיעים ולסוחרים שהפקידו את מירב כספם על מנת לסחור בבורסה על ידי קנייה ומכירת של מניות.

סוחרים זועמים שאיבדו את כל כספם, אחד הסוחרים אמר "הצטרפתי לפני שנתיים לג'נרל טרייד בהשקעה של 50 אלף דולר. הציגו לי מסמכים כביכול שהחברה היא חברה אנגלית עם רשיון כחבר בורסה בניו יורק. כעת מתברר לי שמדובר בחברה בלי שום חברות רשמית בבורסה". אחד הלקוחות אמר שהוא כבר הגיש נגדם תביעה עוד לפני חודש והחברה אפילו לא טרחה להגיב.

בתוך כך, בסוף שנת 2016 חברת ג'נרל טרייד משכה את הבקשה שלה להיות זירת סוחר ולכן חברות מסוג אלו לא מפוקחות על ידי רשות ניירות ערך.

היום, השופט איתן אורנשטיין מינה מפרק זמני לחברה והוציא צו איסור יציאה למנכ"ל החברה, דודו רוז.

המקרה דומה מאוד למה ארע בשבוע שעבר עם חברת שורט טרייד, חברה נוספת שסיפקה שירותי ברוקטאז' ונסגרה עקב "קשיים כלכליים", גם פה נראה כי זוהי אותה סיבה לסגירת החברה.

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *