שוק ההון

ההנפקה הגדולה מאז 2010: פתאל החלה להיסחר היום בבורסה

הנהלת חברת פתאל פתחה היום את המסחר בבורסה לרגל רישום מניות החברה בבורסה בתל אביב

​19 שנים לאחר פתיחת רשת מלונות פתאל, פתחו הבוקר דוד פתאל, ובניו, נדב, אסף ויובל יחד עם הנהלת החברה את המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

רשת פתאל כוללת כ- 32,000 חדרים ב- 167 בתי מלון ב- 17 מדינות, הבוקר היא נכנסה לבורסה בשווי שוק של כ- 3.9 מיליארד שקל. פתאל גייסה 427 מיליון שקל לאחר ביקושים של 900 מיליון שקל בשלב המוסדי.

החברה מצטרפת לתת ענף מלונאות ותיירות הכולל עתה 7 חברות, עם שווי שוק של כ- 11 מיליארד ₪, כשהיא פתאל היא הגדולה מביניהן. בנוסף, פתאל תיכנס למדדי הדגל של הבורסה ת"א-90 ות"א-125 בתחילת מאי.

הבעלים, דוד פתאל, אמר כי: "אני מודה לצוות ההנהלה שיחד אתי הצליחו להצמיח את החברה ממלון בודד בשנת 1999 לאימפריה של מלונות באירופה ולרשת הגדולה בישראל. זו הזדמנות גם להודות למשקיעים על האמון שנתנו בחברה ובהנהלתה, על אף שהשווקים בעולם לא היו יציבים בסמוך להנפקה וחלקם אף הצביעו ברגליים בהנפקות שבוצעו בצמוד להנפקת הרשת".

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה אמר כי: "חברת פתאל היא הסנונית הראשונה בשנת 2018 שבחרה להנפיק בבורסה בתל אביב. מדובר בהנפקה הגדולה ביותר מאז 2010. זוהי הבעת אמון בבורסה בתל אביב ואנחנו גאים לראות חברות בסדר גודל כזה בבורסה. אני מאמין כי בחודשים הקרובים נראה חברות נוספות שיגיעו לבורסה בעקבותיה. הביקוש הגדול למניות החברה בשלב ההנפקה מוכיח כי הציבור הישראלי רוצה להיות שותף להצלחת החברות במשק הישראלי וזוהי הבעת אמון מצד המשקיעים בחברה".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close