דין ומשפט

ארגון פשיעה כלכלית הונה את המדינה בסכום של כמיליארד ₪

היקף הפגיעה לקופת המדינה הצטבר לכדי חשבוניות פיקטיביות בסך של כמיליארד ש'; תשתית ראייתית גובשה נגד מעורבים ויוגשו בקשות הסגרה לממשלת ספרד

משטרת ישראל, רשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ופרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), סיימו חקירה משותפת כחלק ממתן קשב גובר נגד עבירות של פשיעה מאורגנת ובכלל זה פשיעה כלכלית חמורה המסבה נזק רב לקופת המדינה.

לפי החקירה, היקף הפגיעה הכלכלית שביצע ארגון הפשיעה לקופת המדינה הצטבר לכדי חשבוניות פיקטיביות בסכום של כמיליארד ש"ח.

החקירה החלה בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים בפשיעה כלכלית, ועם סיומה סבור צוות היחידה החוקרת כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה נגד 13 מעורבים, חברי הארגון בישראל, כל אחד על פי חלקו לביסוס החשד למעורבות בעבירות על חוק מאבק בארגוני פשיעה, פקודת מס הכנסה חוק מס ערך מוסף, וכן הלבנת הון.

חומרי החקירה הצביעו על כך כי שלושת ראשי הארגון החשודים שנעצרו בספרד, מנהלים ארגון פשיעה לכל דבר ועניין העוסק בהלבנת הון והפצת חשבוניות פיקטיביות בדרך של השתלטות ופתיחת חברות קש, שכל תפקידן הוא מתן כיסוי חשבונאי כוזב להעסקת עובדים.

במהלך החקירה בוצעה אכיפה כלכלית נרחבת במהלכה נתפס רכוש השייך למעורבים לצורך חילוט, בסכום של מעל 30 מיליון ש"ח, וזאת כחלק מהמאבק בהלבנת ההון ובארגוני הפשיעה.

היום (ראשון) הוגשה על ידי היחידה החוקרת הצהרת תובע ובקשת מעצר עד לתום ההליכים נגד חלק המעורבים, המעידה כי בכוונת הפרקליטות להגיש כתבי אישום, וכן להגיש בקשה לממשלת ספרד על מנת ששלושת ראשי הארגון יוסגרו ויועמדו לדין בישראל.

החקירה התנהלה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433, במשותף עם חקירות מכס מע"מ ת"א ויחידת יהלום ברשות המיסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close