תפריט סגור

בורסת היהלומים השיקה מטבע וירטואלי ומדד היהלומים בהמשך לשת"פ עם עליבאבא

בורסת היהלומים הישראלית השיקה מטבע וירטואלי חדש וכן מדד חדש שיעקוב אחר פעילות היהלומים ויפורסם מדי יום וזאת בהמשך לשיתוף הפעולה עם ענקית המסחר עליבאבא.

שבוע היהלומים הבינלאומי 2018 יצא לדרך השבוע ואיתו ביחד מספר חדשות בנושא, החל מהסכם של בורסת היהלומים הישראלית עם ענקית המסחר עליבאבא, דרך השקת מדד חדש שעוקב אחר מחירי היהלומים ועד להשקת 2 מטבעות וירטואליים של בורסת היהלומים.

האירוע של בורסת היהלומים נפתחה בסימן חדשנות וטכנולוגיה. כ-500 קניינים מגיעים מכ-30 מדינות מכל רחבי העולם, כדי להתרשם מהסחורות האיכותיות, מהטכנולוגיה ומהקידמה בענף היהלומים, כמו גם אורחים מכובדים נוספים.

הסכם עם עליבאבא

בורסת היהלומים הישראלית חתמה על שותפות רשמית עם קבוצת עליבאבא (Alibaba.com) ובכך הפכה להיות החברה הראשונה בעולם שמציעה יהלומים מלוטשים ותכשיטים ללקוח הסופי דרך האתר של עליבאבא. Alibaba.com היא המערכת המובילה בעולם למסחר סיטונאי.

באמצעות השותפות החדשה, כ-150 חברים בבורסה ליהלומים יכולים להקים חנויות וירטואליות למכירת יהלומים ותכשיטי יהלומים דרך אתר עליבאבא. בנוסף, היהלומנים האחרים (חברי הבורסה), כאשר יצרו חנות באתר, יקבלו את חותמת האמינות של עליבאבא.

כמו כן, בורסת היהלומים כבר קיבלה עמוד עסקי באתר עליבאבא ומתוייגת בתו אמינות שמהווה חותמת איכות בלעדית וזאת בשל מעמדה של בורסת היהלומים הישראלית בעולם.

מדד היהלומים

בורסת היהלומים השיקה מדד היהלומים, ולמעשה מדובר במספר מדדים שיעקבו אחר מחירי היהלומים השונים. המדד יעודכן מדי יום בדיוק כמו שמתעדכנים המדדים בבורסה לניירות ערך והם יוצגו כטיקר על מסך לדים באולם המסחר בבורסה ליהלומים ברמת גן וכן באתר המסחר השונים לצד מדדים מהכלכלה העולמית והישראלית.

לטובת המדד החדש, אופיינו מחירי היהלומים על פי 14 מדדים, שעל פיהם ניתן יהיה להשוות ולקבוע אם מחירי היהלומים עלו או ירדו.

מטבע דיגיטלי חדש

שיתוף פעולה חדש של הבורסה ליהלומים עם הסטארטאפ הישראלי, CARATS.IO, תרם להשקת המטבע הוירטואלי החדש עבור ענף היהלומים. המדד שפותח עם הסטארטאפ, ייקרא קראט CDC (ראשי תבות של Carats.io Diamond Currency) והוא נועד עבור כלל הציבור.

המסחר במטבע הוירטואלי החדש יהיה מבוסס על מדד היהלומים החדש גם כן, כלומר הוא יהיה סוג של תעודת סל על המדד, והוא יהיה מבוסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין בדומה למטבעות דיגיטליים אחרים כדוגמת הביטקוין, אתריום וכד'.

במקביל להשקת המטבע CDC, הושק גם מטבע CUT. המטבע החדש יאפשר ליהלומנים להחליף בינהם סחורה פיזית כדוגמת היהלומים עצמם או תכשיטים. שוויו של המטבע CUT, יוצמד למדד שפותח.

נשיא בורסת היהלומים, יורם דבש: “ענף היהלומים הישראלי עובר משבר ואנחנו עושים מאמץ אדיר להוציא אותו לדרך חדשה, דרך טכנולוגית. במסגרת זאת יזמנו את הקמתה של ועדה ממשלתית לקידום ענף היהלומים ואחרי כל כך הרבה שנים של דממה מצד הממשלה, אנחנו רואים פעולות מאוד מאוד חשובות לטובת הענף”.

נשיא הבורסה הוסיף: "אנחנו הולכים להשיק שלושה פרויקטים חדשים: החנות הווירטואלית הגדולה בעולם ליהלומים של עלי באבא, החממה הטכנולוגית לעולם היהלומים, והמטבע הדיגיטלי של הענף. שלושתם יצעידו את הענף לעולם של חדשנות".

שר הכלכלה, אלי כהן, היה בכנס והודיע על חבילת סיוע לענף היהלומים שתכלול הקמת מעבדת חדשנות, הקמת קרן בטוחות, סיעוד במימון, אשראי ועוד וזאת כחלק מההמלצות של הוועדה לבחינת אשראי וצמיחה בענף היהלומים בישראל. שר הכלכלה אמר: "המסקנות נועדו להעניק כלים חדשים להתמודד עם האתגרים בענף ולהקל ברגולציה על מנת להגדיל את היצור והיצוא לעולם".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *