קריירה והשכלה

נקודות זכות לסטודנטים עבור מילואים או פעילות התנדבותית

סטודנטים לתואר ראשון שבמהלך התואר הם שירתו בשירות משרתי מילואים או ביצעו פעילות התנדבותית מסויימת, זכאים לקבלת נקודות זכות לקראת תואר. נקודות אלו מקטינות להם מספר הקורסים שהם נדרשים לקחת.

מטרת הכתבה היא להסביר את הזכות לאוכלוסיה זו.

מהן נקודות זכות לקראת תואר אקדמי?

סטודנטים שלומדים השכלה גבוהה במוסד אקדמי, ומעוניינים לקבל תואר ראשון, שני ואילך – נדרשים להשלים מינימום של נקודות זכות. נקודות אלו ניתנים על לקיחת קורסי חובה וקורסי בחירה במהלך התואר האקדמי ורק עם השלמת כלל הנקודות ומעבר הבחינות, הסטודנטים זכאים לתואר זה.

ככל שיש יותר נקודות זכות לקורס מסויים, כך הוא יותר קשה ואינסטנסיבי ויש יותר שעות לימוד / ימי לימוד שיש להגיע לקורס זה. לכן, קורים מקרים בהם סטודנטים יכולים ללמוד את אותו תואר, אחד שנתיים ואחר שלוש שנים.

נקודות זכות בגין מילואים או פעילות התנדבותית

בחודש יולי 2018 אושר חוק עידוד מעורבות סטודנטים בפעילות חברתית וקהילתית, שזו גם מטרתו, ונכנס לתוקף משנת הלימודים האקדמית תשע"ט. החוק נועד להשפיע על המערובות החברתית של הסטודנטים ומצד שני להקל עליהם ובכך לסייע גם לאוכלוסיה במיוחד השכבות העליונות.

למעשה, כל סטודנט לתואר ראשון במוסד להשכלה גבוהה, אשר משרת בשירות מילואים פעיל או משתתף בפעילות חברתית התנדבותית שנקבעת על ידי מוסד להשכלה גבוהה, זכאי לקבל 2 נקודות זכות פעם אחת במהלך הלימודים שלו לתואר אקדמי.

נקודות זכות אלו מצמצמות את אורך הלימודים וסך הקורסים שהסטודנט נדרש לבצע. כלומר, השירות או ההתנדבות, מוכרות לסטודנט כקורסים שהוא היה נדרש להשלים אותם בתואר.

מי זכאי?

סטודנט ללימודי תואר ראשון במוסד להשכלה גבוהה שאושר כך על ידי חוק המועצה להשכלה גבוהה, וזאת באחד המקרים הבאים:

  • שירות מילואים – אם שירת לפחות 14 ימים בשנת לימודים באופן רצוף או לא רצוף.
  • פעילות התנדבותית – אם התנדב בפעילות חברתית וקהילתית לפחות 30 שעות בשנת לימודים. המוסד להשכלה גבוהה בוחר את הגופים והארגונים השונים ובלבד שהם לא פוליטיים או מפלגתיים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום תרום עכשיו


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close