תפריט סגור

שיתוף פעולה בין בורסת סינגפור לבורסת ת"א: סטארטאפים ישראלים יוכלו לגייס הון במקביל

הבורסה בתל אביב מתרחבת וממשיכה לפעול לכיוונים חדשים. בעקבות הסכם שיתוף פעולה חדש שהוכרז היום בין הבורסה לניירות ערך בסינגפור (SGX) והבורסה לניירות ערך בתל- אביב (TASE), לראשונה חברות טכנולוגיה ישראליות וסטארטאפים יוכלו לגייס הון בשני השווקים בעת ובעונה אחת תוך רישום כפול בשתי הבורסות.

2 הבורסות יפעלו יחדיו על מנת לאתר חברות טכנולוגיה וביומד מובילות המבקשות לגייס הון על מנת לצמוח ולהתפתח בשוק האסייתי ובעולם כולו, וללוות אותן בתהליך גיוס הכספים וההנפקה, תוך רישום מקביל למסחר בשני השווקים. הפעילות תכלול סיוע לחברות פרטיות לפני הרישום למסחר, בתהליך ההנפקה ולאחר ההנפקה על ידי תוך מינוף היכרות הבורסות עם השוק והמערכות השונות אשר בידיהן.

2 מדינות שמשקיעות בחדשנות

בדוח הגלובלי על מערכות האקו סיסטם של חברות הסטארטאפ לשנת 2018, צוינו תל אביב וסינגפור בין 10 מערכות האקוסיסטם הטובות ביותר בעולם.

ישראל, הידועה בעולם כ"אומת הסטארט-אפ", נהנית מהמספר הגדול ביותר של חברות הזנק וכן השקעות הון סיכון ותקציבי מחקר ופיתוח בהיקפים הגדולים ביותר בעולם במונחי תוצר לנפש. בסינגפור הנהיגה הממשלה מדיניות תומכת ומפגינה מחויבות להשקעה במחקר ופיתוח ובחדשנות, ובעלת מוניטין מוכח באקוסיסטם התומך בחברות סטארטאפ.

הרישום הכפול של חברות טכנולוגיה בשתי הבורסות במקביל, צפוי להגדיל את הסחירות במניות אלה ולהגדיל את היצע חברות הטכנולוגיה בשתי הבורסות. האפשרות להנפיק לציבור המשקיעים בו-זמנית צפויה לסייע לחברות לקבל הערכות שווי אטרקטיביות הן מציבור המשקיעים הרחב באסיה והן מציבור המשקיעים בישראל.

השותפות משלימה את החוזקות של שתי הבורסות במטרה לייצר ערך גדול יותר למנפיקים ולמשקיעים, ובד בבד מרחיבה את הפריסה הגיאוגרפית והקישוריות של כל אחת מהבורסות. בהתאם, סוכם כי שתי הבורסות יפעלו יחדיו על מנת לאפשר לחברות להרחיב את בסיס המשקיעים שלה ולייצר ערך ועניין מיוחד עבור המשקיעים באסיה וישראל שייהנו מהרחבת שעות המסחר וגיוון גיאוגרפי של המשקיעים. בנוסף, יפעלו שתי הבורסות לקידום שיתוף פעולה בתחומים נוספים גם לאחר הרישום למסחר של חברות הטכנולוגיה, לייצר שירותים נוספים ושיפור הקישוריות בין שני השווקים.

בון צ'יי לו, מנכ"ל SGX, אמר: "לבורסה בתל-אביב יש גישה לחברות ההזנק הטכנולוגיות הגדולות ביותר בעולם, והיא מהווה נקודת חיבור המתרחבת במהירות של מחקר ופיתוח בעולמות הטכנולוגיה והביומד. אנו מאמינים כי שיתוף פעולה עם הבורסה בתל-אביב יסייע לחברות הטכנולוגיה לגייס כספים באמצעות שתי הבורסות, תוך שימוש בחוזקות של כל אחת מהן על מנת להרחיב את הנגישות של המשקיעים בעולם לחברות אלה".

איתי בן-זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל-אביב, אמר: "הסכם שיתוף הפעולה בין שתי הבורסות ייצר ערך ייחודי עבור חברות הטכנולוגיה הישראליות. לראשונה, חברות פרטיות תוכלנה לגייס הון בו זמנית בשוק הישראלי והגלובלי במקביל. אנו רואים פוטנציאל עצום בבורסה של סינגפור כנקודת חיבור לאסיה ולעולם כולו באמצעות תהליך תכליתי ויעיל לגיוס הון. שיתוף הפעולה יוכל לסייע רבות לחברות ישראליות המעוניינות לחדור השוק האסייתי, וייתן להם חשיפה ומעמד בשווקים אלו. חברות הטכנולוגיה הישראליות יוערכו על ידי בסיס משקיעים גלובלי ומקצועי תוך שהן "נשארות בבית"".

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *