תפריט סגור

הרפורמה במכון התקנים: זמן קבלת אישור התאמה לתקן מתקצר ל-2 ימים

בחודש דצמבר 2016 יצאה לדרך הרפורמה במכון התקנים, זאת לאחר תקופה ארוכה של משא ומתן בין משרד הכלכלה, לבין מכון התקנים הישראלי וההסתדרות.

היום הודיעו מכון התקנים ומשרד הכלכלה על קיצור הזמנים לקבלת התאמה לתקן. כך למשל, אם בעבר, חלק גדול מהמשלוחים היו צריכים להמתין 3 שבועות לקבלת אישור התאמה לתקן, כיום זה קוצר משמעותית ומדובר על יומיים בלבד.

הרפורמה במכון התקנים כאמור, תחסוך למשק הישראלי כ-550 מיליון שקל, בין היתר על ידי כך שהושקה כבר מערכת ממוחשבת חדשה ליבוא המשמשות את כל מעבדות הבדיקה.

מטרת הרפורמה היא לפתוח את שוק בדיקות התקינה של מוצרי הייבוא לתחרות ולהעביר את הסמכויות לאישור הבטחת האיכות של מוצרים מיובאים ממכון התקנים למעבדות פרטיות בעלות אישור לכך. הפתיחה לתחרות תיעשה ב-4 פעימות, עד מרץ 2021, על פי קבוצות שונות של מוצרים, בהתאם למועדים מוסכמים מראש, כאשר הדגש הינו על מתן קדימות למוצרי צריכה.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "קיצור זמני ההמתנה לקבלת אישור יצמצמו את זמן האחסנה ויורידו את עלויות היבוא, דבר שיסייע בהפחתת יוקר המחייה, ובכך יקל על חברות קטנות וחדשות להגדיל את היקפי הסחר ולתרום לצמיחה במשק".

אילן כרמית, מ"מ מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "קיצור זמן שחרור המשלוחים מביא להפחתה ניכרת בעליות אותן נושא היבואן, כך שמצטמצם זמן האחסנה וכמות המלאי הנדרשת לתפקודו השוטף של העסק".

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *