תפריט סגור

סלקום משתלטת על מיזם הסיבים אנלימיטד – רוכשת 70% מהחברה

חברת סלקום הודיעה היום על חתימה על מזכר הבנות לפיו היא תרכוש 70% ממניות מיזם הסיבים האופטיים אנלימיטד (Unlimited) כך שתחזיק שליטה בו.

כאמור, על פי מזכר ההבנות שנחתם היום עם בעלי המניות של אנלימיטד, סלקום תזרים 100 מיליון שקל לחברה ובתמורה לכך היא תקבל 70% מהון המניות המונפק והנפרע של IBC, מה שמקנה שווי שוק של כ-143 מיליון שקל לחברה. 30% הנותרים יישארו בידי חברת החשמל כך שההחזקה של חברת החשמל תרד ב-10%.

סיבים אופטיים הם טכנולוגיה חדשה יותר ומספקת אפשרויות גלישה באינטרנט במהירות גבוהות בצורה משמעותית. סיבים אופטיים מאפשרים גלישה של עד 1000 מגה ביט. כיום חברת בזק יכולה להציע בחלק מהבתים אלו מהירות גלישה של פי 10 (!) אך היא לא בוחרת לעשות זאת. הסיבה לכך? האיום של חברת IBC לא התממש, למה לה להציע זאת.

רקע קצר

אנלימיטד (Israel Broadband Company – IBC) היא מיזם הסיבים האופטיים אשר הבעלים בה הם חברת החשמל לישראל (40%), ויזה אירופה ישראל (30%), רפק תקשורת (7.5%), נכסי זיספאל (7.5%), בטאם תקשורת (7.5%) וטמרס אחזקות שבדיה (7.5%).

באוגוסט 2013 ניתנה לחברה רישיון לספק לספקי שירותים תשתית תקשורת על בסיס רשת הסיבים כך שמהירות האינטרנט צפויה להגיע ל- 1000Mbps. כמו גם רישיון לאספקת שירותים לעסקים גדולים. 5 שנים לאחר כניסת המיזם לשוק, כמות הבניינים בהם קיימת תשתית של החברה הוא זניח מאוד.

לצורך כך משרד התקשורת הודיע לאחרונה על מתן הקלות למיזם הסיבים, לעניין פרישת סיבים אופטיים. ההקלות הללו נועדו על מנת לקדם את המיזם ובין היתר לתת וודאות לרוכש המיזם וכדי שיוכל להחזיר את ההשקעה.

מנכ"ל סלקום, ניר שטרן אמר כי ההשקעה של החברה בחברת IBC, תאפשר את המשך פעילותה ואת היכולת להציע שירותי אינטרנט מבוססים סיבים אופטיים בהתחלה לפחות ל-150,000 משקי בית באזורי הפריסה הנוכחיים. "היעד שלנו של פריסת הסיבים על ידי סלקום ו-IBC הוא להגיע אל 500 אלף משקי בית תוך 3 שנים ולהגיע אל 900 אלף ו-1.2 מיליון משקי בית תוך 5 ו-10 שנים", הוסיף.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *