טכנולוגיה ודיגיטל

סקר: אילו טכנולוגיות משבשות זוכות לתשומת לב והשקעות ממנכ"לים?

סקר של עשר טכנולוגיות משבשות מדגיש את אלה שהכי סביר שישפיעו על עסקים והשקעות ב-12 החודשים הבאים

ארגון המנהיגות הראשון של מנכ"לים, הודיע היום על התוצאות של סקר מרץ 2018 שמגלה שמנכ"לים ברחבי העולם מתמקדים בטכנולוגיות עסקיות ליבתיות, כגון מחשוב ענן, בינה עסקית ואבטחת סייבר, ואילו אימוץ והשקעות בטכנולוגיות עולות כגון בלוקצ'יין, בינה מלאכותית ומטבעות קריפטו יהיו כנראה מגזריים.

הסקר מספק תובנות על נקודות המבט של מנכ"לים ברחבי העולם בנושאים שמשפיעים על עסקים, מנהיגות והשפעה.

טכנולוגיות משבשות שמושכות את תשומת הלב של מנכ"לים וגם השקעות:

מחשוב ענן זוכה לעדיפות חשובה אצל המנכ"לים בעולם — יותר משני שלישים (68%) מהמנכ"לים מדווחים שמחשוב ענן כנראה ישפיע על העסק שלהם ב-12 החודשים הבאים, ו-62% אומרים שהם כנראה ישקיעו בטכנולוגיות מבוססות ענן.

בינה עסקית מקבלת תשומת לב מהמנכ"לים – 65% מהמנכ"לים שנסקרו צופים שהבינה העסקית תשפיע על הארגון שלהם ויותר ממחצית (56%) כנראה ישקיעו בבינה עסקית ב-12 החודשים הבאים.

אבטחת סייבר היא טכנולוגיה משבשת שמנכ"לים נתנו לה עדיפות — לאור הגודל והחומרה של הפריצות המאוד מתוקשרות לנתוני צרכנים לאחרונה, 53% מהמנכ"לים צופים שאבטחת סייבר תשפיע על העסק שלהם ו-47% אומרים שהם כנראה ישקיעו בטכנולוגיית אבטחת סייבר בשנה הקרובה.

סבירות נמוכה יותר שהמנכ"לים ישקיעו בטכנולוגיות האלה בשנה הבאה:

למרות שמציאות מדומה/ מציאות רבודה מוזכרות באפן נרחב כטכנולוגיות שכנראה ישפיעו על רוב ענפי התעשייה, רוב המנכ"לים שנסקרו עדיין לא משקיעים באופן פעיל בטכנולוגיות האלה. אולם, במגזרי האדריכלות וההנדסה, 83% מהמנהיגים העסקיים צופים שהמציאות המדומה תשפיע על העסק שלהם ו-64% מתכננים להשקיע בה ב-12 החודשים הבאים, בהשוואה לרק 23% מכל המנכ"לים שנסקרו שמוכנים להשקיע בטכנולוגיות האלה עכשיו.

באופן דומה, בינה מלאכותית נתפסת כגורם שסביר שישפיע על עסקים, אבל הסבירות שמנכ"לים ישקיעו בה השנה נמוכה יותר, לעומת מחשוב ענן, בינה עסקית, אבטחת סייבר ויישומי תשלומים סלולריים/ דיגיטליים, שזוכים ליותר תשומת לב מיידית והם מועמדים שסביר שישקיעו בהם ב-12 החודשים הבאים.

הטכנולוגיה שהמנכ"לים מכירים הכי פחות היא צ'טבוטים, ואחריה בלוקצ'יין ומטבעות קריפטו, מבין עשר הטכנולוגיות המשבשות שנסקרו. כתוצאה מכך, הם נוטים לבטל את הסבירות של שיבושים בעסק שלהם בגלל הטכנולוגיות העולות החדשות האלה ומגלים הרבה פחות עניין בהשקעה בהן השנה.

השקעה בטכנולוגיות משבשות לפי מגזרי תעשייה ספציפיים

רמת ההיכרות והעניין בטכנולוגיות משבשות רבות נקבעים לפי התעשייה. לדוגמה, למרות שהיו בתקשורת הרבה תשומת לב ודיונים על בלוקצ'יין ומטבעות קריפטו, רוב המנכ"לים לא חושבים שיש סבירות מיוחדת שהטכנולוגיות האלה ישפיעו על העסק שלהם, ולא סביר שישקיעו בהן. אולם, הבלוקצ'יין זכה לתשומת לב והשקעות של מנכ"לים במגזר השירותים הפיננסיים.

יותר ממחצית (58%) מהמנכ"לים בשירותים פיננסיים צופים שטכנולוגיית הבלוקצ'יין תשפיע על הארגון שלהם ב-12 החודשים הבאים, ועד כדי 40% צופים שישקיעו בה.

האינטרנט של הדברים מצוין כתחום טכנולוגי חשוב על ידי מנהיגים עסקיים במגזרי התקשורת, אדריכלות, הנדסה וטכנולוגיה. יותר משלושה רבעים (78%) מהמנכ"לים בתקשורת צופים שהאינטרנט של הדברים ישפיע על העסק שלהם וכמעט כולם (96%) צופים שישקיעו באינטרנט של הדברים ב-12 החודשים הבאים.

"מה שאני שומע ממנהיגים עסקיים בעולם ממש עכשיו הוא שהשינוי הדיגיטלי נשאר בראש סולם העדיפויות שלהם ב-2018. כמה טכנולוגיות משבשות צפויות לזכות בתשומת לב והשקעות נרחבות השנה, כגון מחשוב ענן, אבטחת סייבר, בינה עסקית ויישומי תשלומים סלולריים", אמר סקוט מורדל, מנכ"ל YPO. "הממצאים של הסקר מגלים שההשפעה העסקית ואסטרטגיית ההשקעות בטווח הקצר שקשורות לטכנולוגיה מסוימת תלויות בעיקר בענף התעשייה שבו פועלים".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close