נדל"ן

קרן רוטשילד ורמ"י הגיעו להבנות: מחיר למשתכן באור עקיבא עם 2000 יחי"ד יוצא לדרך

המדינה וקרן ארמונד דה דה רוטשילד הגיעו להסכמות להאריך את שיתוף הפעולה בינהן עד לשנת 2032 במקום עד 2022. ההסכם ייחתם מחר ובמסגרתו תתרום קרן אדמונד דה רוטשילד כ-1 מיליארד ₪ ב-3 השנים הקרובות לקידום פרויקטים לאומיים משותפים לקרן ולמדינה בתחום ההשכלה הגבוהה.

בנוסף, הקרן תתרום תרומה מיוחדת של 750 מיליון ₪ למיזמים לאומיים על פי מטרות הקרן ובתאום עם משרד האוצר, התרומה תועבר במקביל להתקדמות הגישור ויישומו. 250 מיליון ₪ עבר מיועדים עבור מיזם שייבחר בשיתוף הקרן והמדינה. כמו כן, היקף התרומות השנתיות המינימליות של הקרן יגדל עד שנת 2020 כך שבסך הכל היא תתרום לכל הפחות 300 מיליון שקלים נוספים לתרומה המיוחדת.

למעשה, ההסכם בין הקרן לבין המדינה עוזר לממש את ההבנות שהושגו בין קרן ארמונד דה דה רוטשילד לבין רשות מקרקעי ישראל בכמה נושאים שהיו עד היום באי הבנה. כך למשל, הקרן שבעלת קרקע בשכונת אור ים בעיר אור עקיבא, היא גם מבצעת את פיתוח השכונה. ההסכם יעזור לקדם תכנית מחיר למשתכן בשכונה כך שמדובר על שיווק של 2000 יחידות דיור.

המשא ומתן בין הצדדים נוהל מטעם המדינה, על ידי סגן שר האוצר, נציגי אגף התקציבים, הלשכה המשפטית ורשות המיסים תוך תיאום עם היועץ המשפטי לממשלה ורשות החברות הממשלתיות. הצדדים להסכם הסכימו לנהל הליך גישור אצל שופט בדימוס של בית המשפט העליון ליישום ההסכם ההיסטורי בין הצדדים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close