תפריט סגור

משרד הכלכלה מקצה תקציב של 110 מיליון ₪ להגדלת פיריון של מפעלים

הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה והתעשייה פרסמה מסלול חדש בתקציב של 110 מיליון שקל לצורך סיוע בהגדלת פריון העבודה בענפי תעשייה ישראלים שונים באזורי עדיפות לאומית וכן בירושלים.

התכנית מיועדת לתאגידים שמעוניינים להתייעל ולהעלות את רמת הפריון שלהם בכל התאגיד, או במפעל ספציפי, או בקו יצור – כל זאת בתנאי שעיסוק המפעל הוא אחד מענפי התעשיה והכנסותיו של המפעל בישראל לא עולים על 200 מיליון ₪ ובנוסף שבפעילות המפעל לא עומדת בתנאי החוק לעידוד השקעות הון לעניין מסלול מענקים.

מפעל תעשייתי שתוכניותיו תאושר יזכה גם לסיוע עבור ביצוע תכניתו להעלאת פריון העבודה (תכנית כוללת תוכנית עסקית) וגם סיוע עבור הכנת התכנית בנוסף להשקעות המזכות.

על מנת להיות זכאי, יש לגבש תכנית להעלאת פריון העבודה אשר מתייחסת ל-2 מתוך 5 המרכיבים הבאים לכל הפחות. כאשר מרכיבים 1-2 הם חובה ומרכיבים 3-5 הם רשות.

  1. מרכיב חובה: השקעה ו/או שדרוג בציוד ומערכות טכנולוגיות הקשורות לשרשרת האספקה, לשיפור מדדים תפעוליים – Overall Equipment Effectiveness (OEE), פוטנציאל ייצור קיים לשעת עבודה ומדדים תפעוליים שונים לשיפור אפקטיביות הייצור במפעל בהתאם לציוד.
  2. מרכיב חובה: שיפור המצוינות התפעולית הצפוי למפעל – operating expenses (OPEX).
  3. מרכיב רשות: שדרוג, השבחה והעצמת ההון האנושי לתפעול ציוד ומערכות מתקדמות, לצורך העלאת יכולותיהם המקצועיות והטכנולוגיות של העובדים.
  4. מרכיב רשות: קידום חדשנות: מבחינה תהליכית, במוצרים, במודלים עסקיים, בחווית הלקוח, דרך חשיבה עיצובית או שילוב ביניהם – בתנאי שיש בהן הגדלת ערך המוסף.
  5. מרכיב רשות: התייעלות בשורה של מהלכים ופעולות, שעיקרן הפחתה במקור, שמטרתן לגרום למפעל לייצר יותר תפוקות בפחות משאבים וחומרי גלם, ובלבד שיש בהן הגדלת ערך המוסף. לעניין זה – "הפחתה במקור", כל פעולה הקשורה בעיצוב, ייצור, רכישה או שימוש בחומרים, משאבים או מוצרים המובילה להפחתת בכמות או ברעילות של הפסולת הנוצרת בתהליך הייצור במפעל.

סכום הסיוע הניתן לעסקים

  • מפעל שהמחזור השנתי שלו עד 10 מיליון שקל – תקרת ההשקעות המזכות עד מקסימום 1 מיליון שקל והסיוע הוא 30% – עד 300 אלף שקל.
  • מפעל שהמחזור השנתי שלו בין 10-75 מיליון שקל – תקרת ההשקעות המזכות עד מקסימום 5 מיליון שקל והסיוע הוא 30% – עד 1.5 מיליון שקל.
  • מפעל שהמחזור השנתי שלו בין 75-200 מיליון שקל – תקרת ההשקעות המזכות עד מקסימום 10 מיליון שקל והסיוע הוא 30% – עד 3 מיליון שקל.

הסיוע יינתן באמצעות השקעות הון וכן באמצעות תמיכה בהשקעות רכות.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *