נדל"ן

900 מתווכים המשרתים במילואים יזכו ל-50% הנחה באגרות

ועדת הכלכלה אישרה: 900 מתווכים המשרתים במילואים יזכו ל-50% הנחה באגרות

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום את בקשת משרד המשפטים לתקן את תקנות המתווכים במקרקעין, למתן הנחה של 50% באגרות עבור בחינה, רישיון ורישום בפנקס המתווכים ואגרה שנתית לחידוש רישיון למשרתי המילואים. התיקון נועד ליישם החלטות ממשלה שהתקבלו במאי 2016 ובאפריל השנה, להפחית 50% משיעור כלל האגרות שמשלמים משרתי המילואים הפעילים והוא יכנס לתוקף מה-1 בינואר 2018.

היו"ר כבל, המשמש גם כיו"ר שדולת המילואים בכנסת, ביקש לדעת כמה מילואימניקים ייהנו מההטבה ומה היקפה. סמנכ"לית אגף השירות במשרד המשפטים, קרן רבי, אמרה כי מדובר על כ-900 משרתי מילואים העובדים כמתווכים, מתוך כ-20 אלף מתווכים בסך הכל, המשלמים אגרות בסכום כולל של 550 אלף שקל בשנה, הכוללות אגרת בחינה של 494 שקלים, אגרת רישוי שנתי של 482 שקלים ואגרה חד פעמית לרישיון ראשון של 963 שקלים – שכאמור יופחתו ב-50%.

לאור המספר המצומצם של המשרתים והסכום הזניח לתקציב המדינה הציע היו"ר כבל למשרד לבחון מתן פטור מלא למילואימניקים המתווכים. ח"כ יעקב פרי, שעמד בראש הוועדה הציבורית לבחינת תנאי משרתי המילואים, הצטרף לדברים וקרא לתת הנחות דומות גם באגרות שמשלמים מילואימניקים עורכי דין, רופאים, עובדי סיעוד ועוד המשלמים גם הם אגרות למדינה. עו"ד אסף נועם ממשרד המשפטים ציין כי בקרוב צפויה הפחתה של 25% באגרות המתווכים, שתחול על כלל המתווכים בענף. עם זאת הוא הוסיף כי הפחתת 50% באגרות למילואימניקים איננה שרירותית והיא בהתאם להחלטת ממשלה וזהה להנחות שמקבלים משרתי המילואים באגרות של משרדים אחרים.

היו"ר כבל התייחס בישיבה גם לנושא כרטיס בהצדעה והכוונה לחייב את המילואימניקים שירצו להמשיך לקבל הטבות במסגרתו להנפיקו ככרטיס אשראי של לאומי קארד – ומתח ביקורת קשה על הכוונה הזו. לדבריו, הנפקת כרטיס אשראי בהכרח מוביל להוצאות נוספות ואי אפשר לעצור את זה. "לא יכול להיות שזה יהיה המצב רק בגלל מחלוקת על 4 מיליון שקלים", אמר היו"ר כבל והזהיר כי אם הנושא לא ייפתר הוא אף ישקול לקרוא למרד של מילואימניקים שלא להשתמש בכרטיס.

עוד בנושא:

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close