דין ומשפט

תביעה: כוננית ספרים נפלה על מנקה והפכה אותה לנכה – בעלת הווילה מכחישה

סביון: המנקה ניקתה לטענתה את הווילה, הספריה נפלה עליה והפכה אותה לנכה. בעלת הדירה מכחישה את האירוע.

מאבק משפטי שנראה כאילו נלקח מטלנובלה דרום אמריקאית, ניטש בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל-אביב. הנתבעת – תושבת סביון. התובעת: עוזרת הבית שלה.

עוה"ד ניר אבישר, אשר מייצג את המנקה, טוען כי היא התבקשה ע"י בעלת הבית לנקות ולסדר כוננית ספרים חדשה שהותקנה בבית, אך לפתע, באמצע העבודה, הכוננית איבדה את שיווי משקלה, התמוטטה על המנקה – וגרמה לה לפגיעות קשות בין היתר בגב, בצוואר, בחזה, בראש ובכתפיים.

מאז התאונה סובלת המנקה מכאבים ומוגבלויות תנועה רבות, ואף הוכרה ע"י המוסד לביטוח לאומי כנפגעת תאונת עבודה, אשר קבע כי היא סובלת מנכות בשיעור של 15%.

עוזרת הבית פנתה לעוה"ד ניר אבישר, אשר הגיש בשמה תביעה נזיקית נגד בעלת הבית, ונגד חברת הפניקס המבטחת אותה.אך חברת הפניקס דחתה את התביעה, ובמכתבה ציינה כי האירוע כלל לא ארע, ולא רק זאת, אלא שהמנקה כלל לא התלוננה על כאבים לאחר התאונה כביכול, ואף המשיכה לעבוד במשך 8 חודשים עד שהתפטרה. בימים אלה אמור בית המשפט השלום בתל אביב להכריע בתביעה.

מומחה רפואי בתחום האורטופדי מטעם התובעת, שבדק את האישה מטעם התביעה, קבע, כי נותרה לה נכות רפואית לצמיתות בשיעור של 20% בגין הפגיעה הצווארית. לדבריו, על פי תקנות המל"ל יש העמיד את נכותה הכוללת על 30%.

בתביעה אותה הגישה האישה, באמצעות עו"ד אבישר, נטען כי למעסיקתה אחריות מלאה לתאונה, שכן לא דאגה לסביבת עבודה בטוחה לתובעת, לא קבעה נהלים והוראות בטיחות בעבודה, ולא דאגה לביטחון התובעת. זאת ועוד, נטען כי המעסיקה לא דאגה כי כוננית הספרים תהיה מקובעת למקומה כנדרש, ולא דאגה כי הרהיט הכבד והמסוכן יהיה ניצב, ולא יתמוטט על התובעת כפי שאירע בפועל.

גרסת חברת הביטוח

מנגד, המעסיקה וחברת הביטוח שלה "הפניקס" הכחישו את האירוע מכל וכל.

במכתב הדחייה של חברת הפניקס נכתב כך: "בהמשך לטיפול בפניייתכם שבנדון ולאחר בדיקת נסיבות האירוע הריני לפרט כדלקמן: בדיקתנו העלתה כי אין כל תימוכין לגרסת מרשתך (כלומר המנקה) באשר להתמוטטות כוננית ספרים. יש לציין, כי המבוטחת (כלומר בעלת הבית) הגיעה לחדר בו, לכאורה, התרחש האירוע וראתה כי כוננית הספרים עומדת במקומה. ‏בנוסף, יש לציין כי מרשתך חזרה לעבודתה מייד לאחר מכן ועבדה כשמונה חודשים נוספים, ללא תלונות וללא מגבלות עד לעזיבתה את מקום העבודה. בנסיבות הנ"ל, לא מצאנו כל האחריות על מבוטחנו ודין פנייתכם להידחות".

מאישה עובדת בעבודה קשה ללא מגבלות, לשבר כלי

"התכחשות המעסיקה לתאונה, בה נפגעה העובדת, תמוהה ומקוממת" אומר עוה"ד אבישר – "אך קיימות בידינו די ראיות שיוכיחו כי התאונה אכן ארעה בביתה של המעסיקה הנתבעת".

לדבריו, לפני התאונה עבדה התובעת בעבודה קשה, ללא מגבלות וללא קשיים, כאשר בעקבות האירוע הפכה למוגבלת בתפקודה. לדבריו, התובעת סובלת מכאבים וממגבלות קשות בגב, בצוואר ובכתפיים, ולמעשה – בעקבות התאונה היא הפכה לשבר כלי.

לדבריו, כתוצאה מהתאונה נגרמו ויגרמו לתובעת במשך כל חייה כאב וסבל משמעותיים ביותר. בנוסף, נטען להפסדי שכר בעבר עקב העדרויות מעבודתה בעקבות התאונה, עד שנאלצה להפסיק את עבודתה לגמרי – מה שמוביל גם להפסדי שכר עתידיים.

עוה"ד אבישר טוען עוד כי מרשתו זקוקה לעזרה וכי היא מתקשה אפילו בביצוע הפעולות הפשוטות במשק הבית. התביעה הוגשה בסכום המקסימלי הקבוע בחוק בגין נזקי גוף (2.5 מיליון שקלים), ונדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close