דין ומשפט

קרטל הגיימינג: כתבי אישום בכפוף לשימוע בגין תיאומי מחירי קונסולות ומשחקים

על פי מכתבי השימוע, תיאמו החשודים את מחירו של "פיפא 17" באתר "זאפ", וכן את מחירן של קונסולות משחק מסוג פלייסטיישן ואקסבוקס באתר "זאפ", באופן שמנע תחרות ביניהם.

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה היום (ב') למספר בעלי חנויות העוסקות במכירה פיזית ומקוונת של משחקי וידאו וקונסולות משחק, כי נשקלת העמדתם לדין, בכפוף לשימוע, בגין עבירות בתחום ההגבלים העסקיים.

על פי כתב החשדות, במהלך חודש ספטמבר 2016 ניהלו החשודים קבוצת וואטסאפ בשם "הפראיירים של ישראל". חברי הקבוצה הגיעו להסכמה על תיאום המחיר שיופיע באתר "זאפ" לקראת השקתו של משחק "פיפא 17", שהושק שבוע לאחר מכן. התיאום התבצע בימים הסמוכים להשקה, ימים בהם יש ביקוש אדיר למשחק. גם לאחר ההשקה המשיכו חברי הקבוצה בתיאומים במסגרת קבוצת הוואטסאפ וכך תיאמו את מחירן של קונסולות המשחק הפופולריות ביותר מסוג סוני פלייסטיישן ואקסבוקס שפורסמו על ידם למכירה מקוונת באתר "זאפ".

במסגרת החקירה הגלויה התגלתה קבוצת וואטסאפ נוספת שהייתה פעילה כבר בשנת 2015 עוד קודם לפתיחת הקבוצה "הפראיירים של ישראל", ובמסגרת קבוצה זו התגלה כי בעלי חנויות תיאמו כבר אז את מחיריהן של קונסולות משחק מסוג פלייסטיישן ואקסבוקס.

החקירה החלה בעקבות פניית אחד מחברי הקבוצה המעורבים בקרטל למחלקת החקירות ברשות ההגבלים העסקיים וזאת במסגרת תכנית החסינות אותה מפעילה הרשות. בהתאם לתוכנית החסינות מי שהוא צד לקרטל ומספק מידע מלא עליו לרשות ההגבלים העסקיים זוכה לחסינות מהעמדה לדין, ובלבד שהיה הראשון לפנות.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close