דין ומשפט

קרטל גיזום העצים: ביהמ"ש המחוזי הרשיע 17 נאשמים בכמה עבירות

17 נאשמים בפרשת קרטל הגיזום הורשעו היום בעברות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות וכן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

בית-המשפט המחוזי בירושלים (כב' השופטת נאוה בן אור) הרשיע היום 17 נאשמים בפרשת קרטל גיזום העצים. חלק מהנאשמים הורשעו גם בעברות של הלבנת הון ורישום כוזב.

פרשת קרטל גיזום העצים הינה פרשה רחבת-היקף. ביולי 2013 הוגשו כתבי-אישום נגד יותר מ-40 נאשמים בפרשה, בגין תיאום 18 מכרזים של חברת החשמל ועיריות שונות, בעיקר בשנים 2009-2010. היקפם הכספי המצטבר של המכרזים שתואמו מגיע לעשרות מיליוני ₪.

עד היום הורשעו 26 נאשמים במסגרת הסדרי טיעון בפרשה.

בית-המשפט נתן היום (ג') את הכרעת-דינו בעניינם של 18 הנאשמים הנותרים, שבחרו לנהל את משפטם עד תום. בית-המשפט הרשיע את הנאשמים בעבירות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות ובעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. חלק מהנאשמים הורשעו גם בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון בהיקף מצטבר של כ-15 מליון שקלים.

הנאשמים שהורשעו עתה הם: ירון בלווא וחברתו ירון בלווא בע"מ; פרץ קופר, אסא קופר וחברתם ש.ו.ת ורד בר כבישים ופיתוח בע"מ; ארז מיארה וחברת מוקה גיזום והעתקת עצים בע"מ; רמי ברזלאי וחברתו מנהרת אשקלון בע"מ; ניסים ברזלאי; הראל גולסט, יובל רגב וחברת השביל הירוק בע"מ; רמי עזרא; ניסים קסנטיני, שולמית קסנטיני וחברת קסנטיני ובניו בע"מ. חברת נאש נאש בע"מ זוכתה.

פרשת תיאום המכרזים בענף גיזום העצים נחקרה על-ידי מחלקת החקירות של רשות ההגבלים העסקיים בשיתוף פעולה עם היחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל. כתבי-האישום הוגשו על-ידי המחלקה המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר מטפלות בתיק בשיתוף פעולה.

את הרשות ייצגו עורכי הדין אשר גושן, יצחק שפיגלר ואייל פרזון. מטעם הפרקליטות ייצגו עורכי הדין עמרי קופלר, גלעד סוקולובר ונועה עזרא

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close