דין ומשפט

עובדת תובעת את עיריית חדרה כי לא הפרישה לה פנסיה

תביעה: עובדת עיריית חדרה גילתה מאוחר מדי כי העירייה לא הפרישה לה פנסיה לאורך שנים.

פרקליטה: העובדת איבדה את כושר עבודתה – אך לא תזכה לתגמולי נכות חודשיים בשל צירופה לקרן הפנסיה שנים רבות לאחר תחילת עבודתה.

עובדת עיריית חדרה כבת 52 לקתה במחלה כרונית תורשתית שכתוצאה ממנה, הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כמי שאיבדה לחלוטין את כושר עבודתה. העובדת פוטרה לטענתה בשל התדרדרות במצבה בשנת 2015. ‏לאור מצבה הרפואי הקשה פנתה העובדת בתביעה לקבלת פנסיית נכות לחב' הראל פנסיה וגמל, בה בוטחה כעובדת עירייה.

ועדה רפואית של קרן הפנסיה קבעה כי על אף שהעובדת נמצאת באובדן כושר עבודה מלא, והיא אינה זכאית לקצבת נכות מקרן הפנסיה.

קרן הפנסיה נימקה את הדחיה בכך שטרם חלפו 60 חודשים מאז הצטרפותה של העובדת לקרן, ולכן על פי תקנון הקרן אין היא זכאית לתגמולים בשל מחלתה אשר קדמה למועד הצטרפותה לקרן. ‏ או אז התברר לעובדת, לתדהמתה, כי עיריית חדרה פעלה בניגוד לדין המחייב את המעסיקים לצרף את כל עובדי המשק לקרנות הפנסיה, והיא צורפה לקרן הפנסיה רק בחודש נובמבר – 2011 כלומר כ-3 שנים לאחר תחילת העסקתה.

בצר לה פנתה העובדת לעוה"ד נדב ליטמן ויוסי כהן ממשרדו של עוה"ד דוד פייל, אשר הגישו בשמה תביעה נגד עיריית חדרה ובה טענו להתנהלות המנוגדת לחוק. לדבריהם , לא ייתכן שגוף ציבורי כעיריית חדרה יתנהל בנגוד גמור להוראות הדין.

כמו כן, טען עוה"ד פייל בתביעה לרשלנות ולחוסר תום לב משווע מצד העירייה, שהותירה את העובדת ללא קצבה מינימלית שתבטיח את רווחתה לשארית ימיה.

לדבריו, עיריית חדרה אף הגדילה לעשות ואילצה את האישה להתפטר עקב אי יכולתה לעבוד בגלל מצבה הרפואי – אך מנעה ממנה תשלום פיצויי פיטורין מלאים, להם היא זכאית בגין 7 שנות עבודה. עורכי הדין העמידו את נזקיה על יותר מ-720 אלף שקל. התביעה נדונה בימים אלה בבית הדין לעבודה בחיפה.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close