תפריט סגור

אושר סופית: הסדרת פיקוח על המזון בצהרונים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לפיקוח על איכות המזון ולתזונה נכונה בצהרונים, התשע"ז-2016 של חברת הכנסת רחל עזריה וקבוצת חברי כנסת.

מוצע לקבוע הוראות בעניין פיקוח על המזון שמסופק בצהרונים. הצעת החוק מטילה חובות על ספק מזון בצהרון, לרבות עמידה בתנאים שיקבע שר הבריאות לעניין הרכב המזון וערכו התזונתי. בנוסף, ההצעה כוללת חובות בתחום גם על מפעילי הצהרונים. כן מוצע לקבוע עיצומים כספיים שיוטלו על ספק מזון או מפעיל צהרון שיפרו את החובות המוטלות עליהם.

בדברי ההסבר נכתב: "הרגלי התזונה בגיל הרך הוא נושא בעל חשיבות רבה בפרט בשנות חייו הראשונות של הילד. המזון תופס חלק מרכזי בחיים החברתיים בגיל זה ולפיכך החינוך לתזונה נכונה צריך להתחיל בילדות. הילדות היא גיל רגיש לשינוי התנהגות, והשפעה על ילדים תשפיע על כל דור העתיד. העיסוק במזון, מאפשר הכוונה ומתן מידע לאורח חיים בריא, ומונע מחלות עתידיות.

ילדי ישראל נמצאים במשך שעות רבות במסגרות חינוכיות ובפרט בצהרונים הכוללים הגשת ארוחות. הצהרונים נועדו לשמש מסגרת שהייה חינוכית לילדים מצאתם מגני הילדים ומבתי הספר ועד לשעות אחר הצהריים, בזמן שהוריהם נמצאים במקומות העבודה. ילדים שוהים בצהרון כחמש-עשרה שעות שבועיות לערך ושם אוכלים את הארוחה החמה המרכזית ולכן ראוי כי לילדי הצהרון תובטח תזונה בריאה וראויה, שתספק להם מזון מגוון ומאוזן אשר יתרום לאיכות חייהם של הילדים."

ח"כ עזריה: אני מסיימת מסע של שמונה שנים שהתחלתי כחברת מועצה בירושלים ועכשיו סוף סוף המהלך יהיה בכל הארץ. הבנתי שהילדים שלנו אוכלים בגן את כל מה שאנחנו לא רוצים שהם יאכלו. בגלל ששני ההורים צריכים לפרנס, יוצא שלהורים אין בכלל שליטה על מה הילדים אוכלים. אנחנו אחת המדינות המובילות בהשמנת ילדים. זו הפעם הראשונה שבה מוגדר בחוק הישראלי המונח צהרון.

בקריאה שלישית תמכו 47 ללא מתנגדים

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *