תפריט סגור

מדריך ליזם: כך תיצור שהות טובה יותר בעבודה משותפת

עולם התעסוקה המודרני מאופיין במקרים רבים במרחבי עבודה משותפים.

בין אם אתם עובדים באופן ספייס בחברת הייטק מסוימת או בין אם אתם חולקים עמדות אופן ספייס בחלל עבודה משותף, ישנם מספר דברים חשובים שעליכם להקפיד לעשות (או לא לעשות) על מנת להפוך את השהות במקום טובה עבורכם, ולא פחות חשוב עבור העובדים האחרים שבסביבה.

מנכ"ל חברת החללים המשותפים Urban Place רומן לוי מציג 7 עקרונות שכל עובד באופן ספייס חייב לשנן ולזכור:

מוסיקה לאוזניכם בלבד

האפשרויות המוסיקליות ברשת אינסופיות ולא מעט עובדים אוהבים להנעים את זמנם בעבודה בסט מוסיקלי שמתנגן ברקע. אין שום דבר פסול בעובדה שמוסיקה גורמת לעובדים מסוימים ריכוז ומייצרת עבורם סביבת עבודה נוחה יותר. ברם, כשאתם עובדים באופן ספייס עליכם לדאוג שהמוסיקה אינה מהווה מטרד.

ועל כן- הדבר החשוב ביותר על מנת לא להפריע לשכנים, היא עליכם לנסות ולדאוג להשאיר את המוסיקה לעצמכם. רכשו אוזניות איכותיות (לא חסרים מותגים טובים) וכך תדאגו שהצלילים יישארו באוזניכם ולא יושמעו בחלל הפתוח.

שמרו על הספייס

נכון, מרחב עבודה משותף ובעיקר אופן ספייס בהגדרתו הוא מרחב של הרבה אנשים. אולם, בהסתכלות מעמיקה על מרחבי עבודה משותפים ניתן לגלות שכל מרחב כזה מתחלק בצורה מאוד ברורה ולכל אחד את הספייס האישי שלו. כדי להימנע ממצבים לא נעימים מול העובדים האחרים יש להימנע מכניסה ל'אזור' של השכן שלכם.

תפחיתו קולניות

בדיוק כמו עם המוסיקה, אחד המטרדים הגדולים עבור אנשים שעובדים באופן ספייס הוא הקולניות שעולה מהעובדים האחרים. ברור לכל כי בתחומים וענפים מסוימים יש צורך בסיסי בשמירה על מרחב עבודה שקט, ועל כן יש להקפיד כי בשיחות אישיות, אתם לא מפריעים לשכנים.

אל תסתגרו בעצמכם

הדרך הטובה ביותר לייעל את הפרודוקטיביות שלכם כעובדים או עצמאים היא שיתופי פעולה וחבירה לגורמים אחרים. האופן ספייס היא הדרך הטבעית ביותר ליצור חיבורים עסקיים או אפילו חבריים עם העובדים האחרים בקומה. אל תהיו 'סנובים' ותסתגרו בעצמם, תרגישו את האווירה במקום ותייצרו הזדמנויות חיבור עם השכנים.

לגעת לא לגעת

לאנשים מסוימים יש נטייה לתקשר באמצעות מגע פיזי. כולנו נתקלנו באנשים שנוטים לפיזיות על ידי חיבוק חברי, לחיצת יד ארוכה וכדומה. באופן ספייס עניין הופך לקריטי שכן אין קירות וכולם חולקים מקום אחד, צמודים אחד לשני.

אין ספק שלמגע הפיזי יש משמעות חשובה בעולם העסקי, בתרבויות רבות הדרך בה אנו יוצרים את המגע הזה מסמלת את הדרך בה אנשים תופשים אותנו. בכל אינטרקציה באופן ספייס, ובעיקר עם אנשים חדשים שזה עתה הכרתם, וודאו שאתם מבינים מי עומד מולכם, ואל תכנסו לו למרחב האישי כי זה יוצר בהרבה מקרים רתיעה.

הברור מאליו- ניקיון אישי

זה אמנם די בסיסי, אך ראוי להכניס גם את עניין ההיגיינה לרשימה. עבודה באופן ספייס משמע שעובדים צריכים לתת אקסטרה מאמץ על ניקיון אישי. דאודורנטים, בשמים ותמרוקים לגברים ולנשים הם בגדר חובה ורק יגמרו לאנשים שסביבתכם לחבב אתכם יותר.

תשורות קטנות לקולגות

הקשר עם העובדים האחרים יכול להיבנות על בסיס אינטרסים עסקיים משותפים. אולם תופתעו לגלות שהשהייה במרחב משותף של האופן ספייס תהיה טובה הרבה יותר עם יהיה לכם חיבור אישי. הדרך הטובה ביותר לגרום לכך לקרות היא על ידי תשורות קטנות.

תפרגנו בקופסת שוקולדים או משהו מתוק, הכנתם לעצמכם קפה, תשאלו עם השכן שלכם רוצה גם, ובכלל תעשו כל מה שצריך על מנת שהעובד האחר לידכם ירגיש בטוב.

הכותב הוא רומן לוי – מנכ"ל Urban Place

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *