צרכנות פיננסית

אושר סופית: כרית ביטחון לקרנות הפנסיה הוותיקות, מפני סיכוני ירידת הריבית

אושר סופית: כרית ביטחון לקרנות הפנסיה הוותיקות, מפני סיכוני ירידת הריבית

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח) (תיקון מס' 33), התשע"ז-2017.

הצעת החוק מציעה להעמיד לקרנות הפנסיה הוותיקות כרית ביטחון לשם הגנה מפני סיכוני ירידת הריבית. לגבי הקרנות הוותיקות שבהסדר מוענקת כרית בטחון כללית לכל הקרנות, ולגבי הקרנות שאינן בהסדר מיועד סכום לכרית ביטחון לגבי כל אחת מהקרנות שערכה בתקנונה שינויים נדרשים כאמור בהצעת החוק לשם הפחתת התחייבויותיה. בהצעת החוק מפורטים הדרכים לחישוב סכומי כרית הביטחון והוראות לעניין תקרת כרית הביטחון ואופן מימושה, ולגבי קרנות שאינן בהסדר – גם השינויים שנדרשת הקרן לבצע בתקנון.

ההצעה קובעת, בעקבות המלצות ועדת ברנע, כי תינתן "כרית ביטחון" (התחייבות של המדינה לכיסוי גירעונות) לקרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, עד לתקרה של 11.32 מיליארד שקלים, או 11.8%, הנמוך מבניהם. זאת לצורך הגנה על עמית הקרנות מפני פגיעה בזכויותיהם, אם תחול ירידה בשיעורי הריבית לפיה מחושבת התחייבות הקרנות לעמיתים. הקרנות שבהסדר יהיו זכאיות לכרית הביטחון בנוסף לסיוע הממשלתי בסך של כ-78 מיליארד שקלים שניתן להן בשנת 2003.

בנוסף, קרנות שלא נכללו בהסדר הסיוע מ-2003 יוכלו לבחור ולקבל כרית ביטחון בגובה של עד כ-2.5 מיליארד שקלים סך הכל (תלוי בקרן), בתנאי שיעלו את גיל הזכאות לקבלת כספי הקרן ויפחיתו את התשלומים לעמיתים בגובה 1.75%, כפי שעשו הקרנות הנכללות בהסדר. 51 תמכו ללא מתנגדים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close