דין ומשפט

הסתיימה חקירת חשד לקיומו של קרטל הנסיעות לפולין

הסתיימה חקירת חשד לקיומו של קרטל הנסיעות לפולין

מחלקת החקירות של רשות הגבלים עסקיים ולהב 433 – יחידה ארצית למאבק בפשיעה הכלכלית סיימו חקירה שנמשכה כשנה וחצי, ויעבירו בימים הקרובים את תיק החקירה לידי המחלקה המשפטית ברשות הגבלים עסקיים ולמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

חוקרי רשות הגבלים עסקיים ומשטרת ישראל סבורים כי התגבשה תשתית ראייתית לכך שמנהלי סוכנויות הנסיעות בחברות טיולי הגשר לעולם בע"מ, י. הלל ושות' בע"מ, אקדמי טרוול (2013) בע"מ ודיזנהאוז בע"מ, חברו, בהסדרים שונים – לחלק את שוק המסעות לפולין היוצאים מטעם משרד החינוך ומוסדות שונים נוספים.

במהלך החקירה, נאספו ראיות שביססו את החשד לכך שמזה שנים, פעלו הסוכנים במשותף, כקרטל, על מנת לשמר רף מחירים גבוה, תוך שהם מציגים מצג שווא של תחרות ביניהם.

כחלק מההסדרים האסורים סוכני הנסיעות חילקו ביניהם את המסעות לפולין כך שלמעשה לא הייתה תחרות ביניהם, דבר שאפשר להם לגבות עבור המסעות מחירים גבוהים מהורי התלמידים.

בכך, היחידות החוקרות סבורות כי ישנה תשתית ראייתית להעמדה לדין של החברות החשודות ומנהליהן בגין עבירות הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

יתר על כן, במהלך החקירה נאספו ראיות לכך שמנהלי אחת מהחברות העבירו טובות הנאה לעובדי ציבור, על מנת שאלו ישפרו את מצבה של החברה בתפעול השוטף של המסעות לפולין ובמקרה אחד אף נתנו הנחות כדי שעובד עירייה יקדם את עניינה של החברה בעת מכרז.

בשלב זה, תיק החקירה והראיות שנאספו בו יועברו למחלקה המשפטית ברשות הגבלים עסקיים ולמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לעיון והחלטה.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close