ביטוח

נאסר על חברות וסוכני הביטוח למכור כפל ביטוח

הממונה על שוק ההון אוסרת מכירת כפל ביטוח

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, אוסרת על חברות וסוכני הביטוח למכור מוצר ביטוח לאדם שמחזיק ברשותו מוצר זהה, אלא אם הצהיר על רצונו בכפל ביטוח והודיע כי הוא מודע למשמעותו.

במטרה לוודא כי לא קיים מוצר ביטוח זהה, הממונה מחייבת את החברות וסוכני הביטוח לבצע בדיקה באתר הר הביטוח טרם המכירה. בנוסף, מבוטח יבחר האם להציג לחברה או לסוכן את רשימת מוצרי הביטוח שברשותו או להעניק הרשאה חד פעמית לשימוש בהר הביטוח. כך תגבר הוודאות להתנהלות הוגנת של החברות והסוכנים בעת הליך צירוף מבוטחים לביטוח.

בנוסף, וכחלק ממדיניותה של רשות שוק ההון, קובעות ההוראות כי חברת הביטוח תשלח באמצעים דיגיטליים (מסרון או כתובת דואר אלקטרוני) מידע למבוטחים, אלא אם ביקשו לקבל שירות באמצעות דואר רגיל. לכן מחייבת הממונה את סוכני הביטוח להעביר לחברת הביטוח את פרטי הקשר הנדרשים לכך.

רשות שוק ההון השיקה באפריל 2017 את הר הביטוח, ממשק אינטרנטי חינמי לטובת המבוטחים שמרכז מידע בסיסי על כל מוצרי הביטוח (רכב, דירה, בריאות וחיים) במקום אחד. מעל מיליון גולשים כבר בדקו את נתוני הביטוח שלהם בהר הביטוח ואיתרו בקלות ובמהירות היכן הם מבוטחים וכמה הם משלמים עבור כל מוצר ביטוח.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "תופעת הביטוחים הכפולים היא פסולה מיסודה ויש להילחם בה על מנת להגן מבוטחים. אנו מעודדים שקיפות מלאה למבוטח במטרה להבטיח לו הוגנות מרבית ולהגביר את התחרות בין מוצרי הביטוח השונים".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close