תפריט סגור

אושר סופית: הטבות מס ליצרני חשמל קטנים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לעידוד השקעה באנרגיות מתחדשות (הטבות מס בשל הפקת חשמל מאנרגיה מתחדשת), התשע"ז-2016, של ח"כ חמד עמאר ויעל כהן פארן, שמוזגה עם הצעה ממשלתית.

מוצע לקבוע הטבות מס ליצרני חשמל קטנים אשר ימכרו את החשמל לחברת החשמל. ההטבות יינתנו ביחס להכנסות מייצור החשמל, וכן ליחידים שישכירו מקרקעין (לרבות מבנים) שישמשו כשטח להתקנת מתקנים לייצור חשמל כאמור. בנוסף, מוצע לקבוע הטבות גם לעניין פטור מרישום והגשת דוחות לפי חוק מס ערך מוסף, וכן פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי וביטוח בריאות על ההכנסה ממכירת חשמל.

בדברי ההסבר נכתב: "מטרת החקיקה המוצעת היא להוות מנוע להתפתחות המשק וייעולו בנושא איכות הסביבה, וזאת על ידי הפחתת מזהמים הנובעים מייצור חשמל בטכנולוגיות העושות שימוש בחומרים מתכלים, דוגמת שריפת דלק ופחם, אשר נעשה בהן שימוש גם כיום . היתרונות לתמרץ התקנת מיתקנים פוטו-וולטאים קטנים וטורבינות רוח קטנות הם רבים, ובהם הפקת אנרגיה חשמלית בלא צורך בהקצאת קרקעות, ייצור חשמל מבוזר וקרוב לצרכנים המצמצם איבוד החשמל ברשת, טכנולוגיה ידידותית לסביבה, תהליך התקנה קל ופשוט והיתרון העיקרי והחשוב שבהם הוא האפשרות לייצור חשמל באופן עצמאי בשעות השיא, למשל בעונת הקיץ בשעות החום הלוהט."

ח"כ עמאר: זו הצעת חוק שיכולה לעודד את האנרגיה הירוקה ואת איכות הסביבה. הגשתי אותה גם בכנסת הקודמת ולא הצלחנו להביא אותה לחוק ואני שמח שהצלחנו לעשות זאת בכנסת ה-20. ח"כ כהן פארן: זו לא פחות מבשורה לכל העולם הסולארי שמתחנן שכבר נפתח את הדלת ונסיר חסמים. מדובר פה בלייצר אנרגיה מתחדשת על הגגות לטובת כולנו. זה הדבר הכי נכון, הכי כלכלי והכי סביבתי.

שר האנרגיה יובל שטייניץ: הכנסת עושה היום מהלך חשוב לטובת אנרגיות מתחדשות. אנחנו חותכים את הבירוקרטיה, פוטרים ממסים, ומאפשרים לבעלי גגות בפטור סביר ממס, להקים מתקנים של אנרגיה סולרית על הגגות. זה מהלך משמעותי שהופך את ישראל למדינה מקדמת ביותר מבחינת הפקת חשמל סולארי. בקריאה שלישית תמכו 38 ללא מתנגדים.

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
לתרומה עכשיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil

קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *