תפריט סגור

אושר סופית: הגבלות על ההימורים בספורט

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק להסדר ההימורים בספורט (תיקון מס' 10), התשע"ז-2017.

מוצע לתקן את החוק להסדר ההימורים בספורט במטרה לייעל את שוק ההימורים בישראל. מוצע לקבוע, בין השאר, מודל הקצאת רווחים מכספי תכניות ההימורים, ייעול הוצאות התפעול של המועצה להסדר ההימורים בספורט, הקטנת התמריצים של בעלי התחנות באמצעות הגבלת העמלות המשולמות להם על ידי המועצה ולבטל תכניות הימורים הנחשבות ממכרות ביותר. כן מוצע להוסיף חובת הקמת ועדת ביקורת שתבחן את פעילות המועצה, לקצוב את כהונתו של מנכ"ל המועצה, להטיל חובות דיווח של המועצה לשרים, להטיל הגבלות על פרסומות ולהוסיף מנגנון אשר ימנע הלבנת הון באמצעות כספי ההימורים.

ח"כ רועי פולקמן שכיהן באופן זמני כיו"ר ועדת הרפורמות בזמן שזו הכינה את הצעת החוק אמר: "זה חלק ממהלך שלאורך שנים רבות גם בפיס וגם בטוטו הייתה רגולציה בעייתית שאפשרה כניסה של מוצרים מזיקים. בא שר האוצר ואמר שלא יכול להיות שתהיה אג'נדה חברתית ויחד עם זאת נאפשר הימורים ממכרים בהיקפים כאלה, שבדגש רב הם פוגעים בשכבות החלשות ולמעשה מהוות סוג של מס על החברות החלשות המהלך המשלים צריך להיות הקמת רגולטור מתמחה שיביא את הידע גם ביחס לטוטו וגם ביחס לפיס כדי להחליט איזה מוצרים אפשר להכניס ואיזה הגבלות צריך. אנחנו עושים היום צעד חשוב בכיוון הנכון."

ח"כ מירב מיכאלי: "היה ראוי לבטל גם את מכונות המזל שאמנם מכניסות סכומים גדולים אבל הנזק שהן גורמות גבוהה לאין שיעור. האופן שבו ההימורים האלה מחרבים חיים של אנשים ומשפחות, עולה למדינה עשרות מונים. המדינה לא עושה מספיק שיפור ולא מגבילה מספיק הגבלות. היא לא מרסנת את הגופים שמטרתם להכניס כמה שיותר כסף. צריך לשנות את זה מהשורש, המפעל הזה צריך לכלכל את עצמו אבל לא להתנהל על פי שיקולי רווח כמו חברה מסחרית."

בקריאה שלישית תמכו 13 ללא מתנגדים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *